banner851

banner955

DÜZCE SYD YARDIM ELİNİ UZATTI…

Çamköy TOKİ konutlarında 2 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Sibel B., kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Evine bulunan sobasına bile yakacak bulamadığını belirten Sibel B, “Çocuklarım soğuktan donuyor, 3 gündür açlar” dedi.

Düzce 03.03.2022, 18:50 04.03.2022, 00:13
3975
DÜZCE SYD YARDIM ELİNİ UZATTI…

Eşi uyuşturucu bağımlısı olan ve kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle firari bulunan Sibel B. 2 çocuğu ile soğuk kış günlerinde ortada kaldı. Halasının evinde kira ödemediğini söyleyen Sibel B, “Sadece küçük bir sobam var, yakacak odun bulamadığım zamanlar çocuklarım soğuktan donuyor” diyerek, Düzceli hayırseverlere seslendi.

Çocuklarının 3 gündür aç olduğunu dile getiren Sibel B., onların karınlarını doyurabilmek için, sokaklarda mendil satmaya başladığını belirterek, “Durumu ortada, eşim uyuşturucu bağımlısıydı ve sürekli ondan şiddet gördüm. Kendisinin hapis cezası olduğu için, şu anda firari. Emniyete başvurarak, uzaklaştırma kararı aldım. Ben şu anda birisi 3, diğeri 6 yaşındaki çocuğumla ortada kaldım.3 ay önce Düzce Valiliğine başvurdum, bana 500 TL yardım yaptılar. Sosyal yardımlaşmaya başvurdum, evime gelip bakacaklarını söylediler. Kapım pencerem hep kırık, çocuklarım üşüyor. Hiç değilse kapımı, penceremi yapsınlar. Ben hayırseverlerden yardım bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Öncü Haber ekibinin Sibel B’nin durumunu Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine bildirmesinin ardından, yetkililer Sibel B'ye gerekli yardımların yapıldığını, yarın ise ekstra yardım götürüleceğini ifade etti.

Sibel B'nin evinin kendisine ait olmadığı için mevzuat gereği gerekli tadilatın yapılamayacağını kaydeden yetkililer, “Oturduğu mülk halasına ait. Bu evin komple tadilatının yapılmasını istiyor. Ancak mevzuatta böyle bir uygulama yok. Hane kendisinin olsa o konuda yardımcı olacağım. Onun dışında diğer yardımlardan faydalanmaktadır. Üstüne de 2 adet araç olmasına rağmen, eşi cezaevinde olduğundan idare etmekteyiz” açıklamasında bulundu.

Öte yandan ev Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri, bugün akşam saatlerinde Sibel B’nin evine inceleme yapmak üzere gitti. Sibel B’nin belirttiği adreste değil, annesinin yanında kaldığı tespit edildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinin yaptığı incelemelerde tespit edilen eksiklikler doğrultusunda, Sibel B. ve çocuklarına gerekli yardımlar yapılacak.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Sibel bozan 7 ay önce
Ben Sibel Bozan önceye çıktım ama hiçbir işe yaramadı orada haberin altına valilik yardımı yapacağız dedi ama yapmadılar bana yatırdıkları 750 TL ben sizden para istemiyorum dedim Allah rızası için benim elektriği mi suyumu yatırım kapımı yaptırın benim çocuklarım gece korkuyor ağlıyorlar yatmaya evde yatağımız bile yok öyle zorluklarla bakıyorum ki çocuğuma beni neden kandırıyorlar ben artık ne yapayım nereye gideyim Allah rızası için yol gösterin bana yatırdıkları 750 TL'ye almadım zaten sana kapı parası çıkardık bizim elimizden de bu kadar geliyor dediler Allah rızası için benim ne olur elektriğimiz suyumu açtırırsın bu valilik
Muhtarın oy alacağı biris 7 ay önce
Muhtar ne iş yapıyor, bir muhtar Mahallesi'nde bulunan fakiri fukarayı bilmek ve ilgilenmek zorunda.Muhtarın oy alacağı birisi değildir.
Öğretmen 7 ay önce
Allah aşkına fakirlikle pisliği karıştırmayalım. Fakirlik Allah'tan da bunları ki biraz da pislik
Öğretmen 7 ay önce
Bak doru söylüyorsun ama 2 sahatlik yerden su taşıyorum ben evde suyum bile yok getirdigim suyu yemek yapıyorum kapları yıkıyorum Allah'ım hiç kimseyi benim durumuma düşürmesin
Yorumcu 7 ay önce
İmamoğlu 4 yaşından küçük çocuğu olan annelere otubyskere biniş ve süt yardımı ücretsiz olacak dedi t.erdogan kimin parasını kime veriyorsun dedi ama suriyeliye afganlarla para verirken onlara ev yaoatien bize sormuyor vereyim mi onlara diye hrm olsn
Yorumcu 7 ay önce
Akp Suriyelilere ev yapsın akp Suriyeli gençlere ceyiz versun nedir oan Türk halkına dusmaninliginiZ.Bes yıldır işsizim kimse bana gelip halin nicedir diye sormadi.bir de bizim gözümüze sokuyorlar göçmenlere yaptıkları kiyaklari.onkar bizim paramiz
T.C 7 ay önce
Suriyeli olsaydi keske Allah yardimcisi olsun ailenin
18
açık