banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ AÇIKLADI

banner619

Düzce’de koronavirüsü yenen hastalara ilişkin bilgilendirme yapan Düzce Valiliği, bugüne kadar 96 vatandaşın iyileşerek evlerine gönderildiğini ve 4 hastanın da yoğun bakım ünitelerinden normal servislere alındığını aktardı.

banner846
Düzce 06.05.2020, 17:33 08.05.2020, 10:49
8130
DÜZCE VALİLİĞİ AÇIKLADI
banner844

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati önem taşıdığı belirtildi.

Düzce’de salgına karşı alınan tedbir ve önlemlerle, salgının yayılmasının minimuma indiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Konu sıkı şekilde takip ediliyor”

“Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizde ve ilimizde de etkisini göstermektedir. Dünya genelinde 3 milyon 618 bin 325 aktif vaka bulunmakta olup, bunların 1 milyon 184 bin 145’i iyileşmiş, 253 bin 381’inde ise ölüm gerçekleşmiştir. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 5 Mayıs 2020 tarihi itibariyle açıkladığı verilere göre, ülkemizde 129 bin 491 aktif vakadan, 73 bin 285’i iyileşmiş, 3 bin 520’si ise yaşamını yitirmiştir. İlimizde Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde alınan önlemler doğrultusunda konu sıkı bir şekilde takip edilmektedir.”

​“Salgın henüz ilimize gelmeden tüm önlemleri aldık”

Salgını Düzce’ye ulaşmadan Düzce Valiliği tarafından tüm önlemlerin alındığı kaydedilen açıklama şu şekilde devam etti:

“Salgın henüz ilimize gelmeden, hastanelerimizde salgın planları oluşturulmuş, bu planlar kapsamında salgın poliklinikleri ayrılmış, salgın servisleri, yoğun bakımları, doğumhaneleri ve hatta ameliyathaneleri ayrılarak hastanelerimiz olası her türlü duruma hazırlıklı hale getirilmiştir. İlk vakanın görüldüğü günden itibaren filyasyon ekipleri özenli ve titiz çalışmalar gerçekleştirerek temaslı takiplerini yapmışlar, yeni vakaları hızlıca tespit ederek izole etmişler ve virüs bulaşma riskini azaltmışlardır.”

 

​​“Düzce’de en etkin tedaviler uygulandı”

Salgına karşı Düzce’de en etkin tedavilerin uygulandığı ve uygulanan tedavilerde başarı sağlandığı ifadeleri kullanılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sağlık Bakanlığı’nın tedbir ve talimatları doğrultusunda uygulanan tedavi protokolleriyle, salgından etkilenen vatandaşlarımıza en etkin tedaviler uygulanarak başarı sağlanmış, bu zamana kadar tedavilerinin bitimini müteakiben 96 vatandaşımız alkışlarla evlerine uğurlanmıştır. Uygulanan etkin tedaviler neticesinde yoğun bakımda tedavi gören 4 hastamız da servise alınmıştır.”

“Aldığımız önlemler ile hastalığın yayılması Düzce’de minimuma indi”

“Valiliğimiz koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarınca il genelinde alınan önlemler ile hastalığın yayılması minimum seviyeye inmiştir” denilen açıklamada son olarak şunlar kaydedildi:

 “Halkımızın aynı hassasiyetle kurallara uymaları, normalleşme sürecine daha hızla girmemizdeki en büyük etken olacaktır. Salgınla olan mücadelemizi evde kalarak, izolasyon, temas ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek kazanabileceğimizi unutmayalım.”

Yorumlar (3)
alaattin 1 yıl önce
kendinizi koruyun arkadaşlar düzce yetkilileri önlem alsa 10 larca çöp karıştıran karton toplayanlar mikrobu mahalle mahalle taşımazlar düzcenin aldığı önlem bukadar
Cem 1 yıl önce
Sayın Valim
Sağlık kurulları ne zaman açılacak bu konu ile bilgi almak isterim saygılar
Kemal kaya 1 yıl önce
İyilesenleri anladık da su andaki hasta ve ölüm sayısı neden acıklanmıyor
26°
açık