banner851

banner955

DÜZCE VALİLİĞİ AÇIKLADI

Düzce Valiliği 29 Mayıs Cuma günü itibariyle kılınmaya başlanacak olan “Cuma Namazı” ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Cuma namazının belirlenen camilerin avlularında kılınacağı açıklanırken, tüm vatandaşların camilere kendi seccadesi ile gelmesi istendi.

Düzce 28.05.2020, 12:47 28.05.2020, 12:55
9065
DÜZCE VALİLİĞİ AÇIKLADI
banner1032

29 Mayıs Cuma günü itibariyle kılınmaya başlanacak olan “Cuma Namazı” ile ilgili Düzce Valiliği bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Cuma namazının hangi camii avlularında kılınacağı tek tek liste halinde yayımlandı.

Öğle ve ikindi namazları tüm camilerde sosyal mesafe kuralına uyularak cemaatle birlikte kılınacağı, diğer vakitlerde münferiden namaz kılmak isteyenler için camiler açık tutulacağı açıklandı.

Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların ise kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri gerektiği belirtildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cuma namazlarında ilk saftan başlamak üzere oturmaya başlanacak ve son saf dolana kadar bu sıra takip edilecektir. Namaz bitiminde ise en son saftan başlamak üzere sırasıyla cemaatin namaz kılınan alandan ayrılması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bu düzenin sağlanması için Vali/Kaymakamlarca il/ilçe müftülerinin önerileri doğrultusunda namaz kılınabilecek her cami ve açık alan için en az beş kişiden müteşekkil "Cuma Heyeti" oluşturulacak ve kolluk personeli görevlendirilecektir.

5- Düzce Merkeze bağlı köylerimizde kılınacak olan Cuma Namazları camilerin bahçelerinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kılınacaktır.”

İŞTE DÜZCE'DE CUMA NAMAZININ KILINABİLECEĞİ CAMİİLERİN TAM LİSTESİ

banner844
Yorumlar (4)
sçavuş 2 yıl önce
cuma namazı kılınmayacak camiler yazılsaydı daha anlaşılır olurdu.
Mehmet 2 yıl önce
beyköyde kılınmayacak mı
Kemal 2 yıl önce
Bütün camilerde kılınsa kalabalık daha az olurdu
asaas 2 yıl önce
listede beyköy yok
20
az bulutlu