banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ ÇAĞRIDA BULUNDU

banner619

Düzce Valiliği, Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları sonrasında kısmi olarak yaya ve araç trafiğine kapanan caddelerin ardından vatandaşlara çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda, "Temastan kaçınalım, evde kalalım" denildi.

banner846
Düzce 08.04.2020, 09:52 09.04.2020, 11:30
3321
banner844

Korona Virüs tedbirleri çerçevesinde Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın Başkanlığında değişik zamanlarda toplanan İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Toplantılarında toplum sağlığının korunması amacıyla alınması gereken önlemler hızlı bir şekilde Düzce’de hayata geçirildi.

Bu kapsamda, sosyal hareketliliği azaltmak amacıyla il ve ilçe merkezlerinde yayaların daha fazla bulunduğu veya işlek olan yerlerde; lüzum görülmesi halinde günün belirli saatlerinde kolluk kuvvetleri ve belediye zabıtası marifetiyle yürüyüş, gezinti gibi amaçlı giriş ve çıkışlar sınırlandırıldı. Sadece zorunlu hallerde, işi olanların maske takmak suretiyle giriş çıkış yapmasına müsaade edildiği bildirildi. 

 

Toplum sağlığı açısında vatandaşların meydanlarda, sokak ve caddelerde; sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmemekte ve yan yana yürüyen vatandaşların sosyal mesafeyi gözeterek yürümeleri konusunda telkinde bulunuluyor. Ayrıca şehir merkezinde araç trafiğinin yoğun olduğu yerler, sosyal mesafenin korunması ve sosyal hareketliliğin azaltılması için kapatıldı.

Düzce Valiliği’nden yapılan çağırıda, "Unutmayalım ki virüs bütün gücünü temas ortamından almaktadır ve hiçbir virüs alınan tedbirlerden daha güçlü değildir. Temastan kaçınalım, evde kalalım, virüsün yayılmasına fırsat vermeyelim” denildi. 

Yorumlar (6)
Naz 1 yıl önce
Daha fazlasını beklemek hata olurdu zaten(sadece para kazanmanın derdindesiniz)
Herkes 1 yıl önce
İşe ve nadir markete gitmek gibi zorunlu haller dışında dışarı çıkmayan biri olarak maskesiz çoğu kişiyi dışarıda görüyorum, gruplar halinde konuşanları, yaş ihlali yapanları. Kuralların daha gerçekçi biçimde denetlenmesi ve gerekli cezaların uygulamasını bir vatandaş olarak istiyorum, böyle olmaya devam ederse daha da çok vakalar artacak.
Taumataafagani... tepesi 1 yıl önce
Her yerde bu önlemler var .
Ben de Düzce’de bişey oldu sandım :D
Oğuz 1 yıl önce
Ateş bu sefer insanlar açlıktan ölecek borç bataklığında olan yüzlerce insan var çoğu işsiz ve sıkıntı da krediler bile faizle veriliyor destek böyle olmaz
Ateş 1 yıl önce
Şuan yaptığınız yorum inanılmaz derece de saçma devletimiz zaten gerekeni yapıyor sizde sırf dikkat çekmek için yapıyorsunuz ortalıkta öldürücü virüs var diyor o zaman çıkın dışarı virüsü kapın sizde kurtulun bizde kurtulalım zaten devlet erzak yardımı tıbbi yardım yapıyor. Böyle önlem saçma diyosunuz neresi saçma ya bi bırakın bu işleri
Esnaf 1 yıl önce
Tedbir alınması çok güzel. Ancak banka veya eczane işleri hariç çoğu vatandaş caddeye alınmıyor. Biz esnaflar hiçbir destek sağlanmadığı için mecburen dükkanlarımızı açıyoruz. Bizim suçumuz ne ? Kira/elektrik ve kendi ihtiyaçlarımız için hiçbir destek verilmiyor. Karşılığında birde dahada eksiye gideceğimiz böyle bir önlem bence çok saçma. Amaç sağlık ancak bizlerinde önümüzü görmemiz gerekiyor sayın Düzce Valiliği
23°
açık