banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ İHALE BEDELİNİ AÇIKLADI…

Düzce Belediyesi Estetik Kurulu Kararı ile Düzce’ye modern bir görünüm sağlayacak olan ve ihale ile yapımını Düzce Belediyesinin iştiraki BELTAŞ A.Ş’nin üstlendiği Düzce Valilik binasının dış cephe giydirmesi ne kadara mal oldu? Düzce Valiliği ihale bedelini açıkladı.

banner619
Düzce 25.09.2021, 18:01 26.09.2021, 16:01
5621
DÜZCE VALİLİĞİ İHALE BEDELİNİ AÇIKLADI…

Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını bütünleştirerek şehre ahenk katacak olan “Kent Estetiği Projesi”nde cephe giydirme uygulaması başladı. Düzce Belediyesinin desteği ile cephe giydirme işlemine Düzce Valiliği öncülük etti. Valilik binasının dış cephesi projeye uygun şekilde yenilenerek modern bir görünüme kavuşması için ilk adım atılmış oldu.

Düzce Valiliği, dış cephe giydirme maliyetinin 1 Milyon 994 bin 200 TL’ye mal olduğunu açıkladı. Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“08.07.2020 Tarihinde Düzce Belediyesi Başkanlığı Mimari Estetik Komisyonun almış olduğu ”Düzce İli, Merkez ilçesi, Camikebir Mahallesi 604 ada 12 nolu parselde bulunan Düzce Valiliği Hükümet Konağı Dış Cephe boyasının günümüz değişen şartları, çevreye uyum ve kamu ciddiyetinin kamu binalarına aksettirilmesi gibi hususlar göz önünde bulundurularak değiştirilebilmesi için Estetik Komisyon Kararı alınması talebi kabul edilmiştir.” 2020/35 nolu kararla ve Düzce Belediyesinin 05.11.2020 tarihinde plan bütçe komisyonunda görüşüldüğü üzere İstanbul caddesi ve yakın çevresi için hazırlanan proje kapsamında, projeye uygun cephe düzenlenmesi planlanıp karara bağlanmıştır. 10.08.2021 Tarihinde ilana çıkılan, 17.08.2021 tarihinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan açık ihale sonucu valilik hükümet konağının dış cephe tadilatı yapım işini alan Düzce Belediyesine bağlı Düzce BELTAŞ İnşaat A.Ş. 20.09.2021 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Firma, projenin ilk etabını 29 Ekim’e kadar bitirmeyi planlamaktadır. Yaklaşık maliyeti 2.056.208,08 TL (KDV dahil) olan valilik hükümet konağının dış cephe tadilatı yapım işinin ihale bedeli 1.994.200,00 TL (KDV dahil) ’dir. Kent Estetiği projesi kapsamında Valilik hükümet konağı dış cephe değişikliği ile Düzce ilimize yeni bir çehre kazandırılacak ve iş bittiğinde kentin güzelleşmesi adına bir adım daha atılmış olacaktır.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (41)
can 3 hafta önce
bu devran hep böyle dönmez elbet biggün bunlarında sonu gelecek.
Mimar 3 hafta önce
herkes beştepeyi örnek alıyor. Sonumuz hayır olsun
düzcegözü 3 hafta önce
gerçekten bu bütçeyle düzcemize daha güzel ve haklında kullanabileceği yatırımlar yapılamaz mıydı?
AKPINAR 3 hafta önce
Çok elzem bir kez bu idi yapılmış olması takdire şayan memleketin tek eksiği bu idi zaten sonuç olarak bir İsviçre ve Finlandiya kadar rahatız olmazsa olmazdı emeği geçenlere teşekkür etmek gerek
Ccc 3 hafta önce
Kafanıza göre takılın oh mis..ihale filan çok şeffaf çok
ahmet 3 hafta önce
BU PARAYA YAZIK DEĞİL Mİ
Varandaş Rıza 3 hafta önce
Bu fuzuli bir harcamadır Allah affetsin ne estetği ya Düzce estetiksiz bir yer değil vizyonsuz bir yer sadece orada valilik binası bir kere tüm estetiği bozan bir detay …
Uğur 3 hafta önce
Sözün bittiği yer
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın