banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ MARKETLERİ UYARDI!

banner619

Öncü Haber’in gündeme getirdiği “Düzce’de Durum Vahim” ve “Marketlerde Maske Bilmecesi” başlıklı haberin ardından Düzce Valiliği harekete geçti. Valilik tarafından yapılan açıklamada, müşterilerine maske ve eldiven dağıtmayan zincir marketlere ceza uygulanacağı belirtildi.

banner846
Düzce 12.04.2020, 17:42 14.04.2020, 10:34
6026
DÜZCE VALİLİĞİ MARKETLERİ UYARDI!
banner844

Koronavirüs tedbirleri kapsamında marketlerde maske takma zorunluluğu getirilmişti. Ancak Düzce’de ki zincir marketler, alış veriş yapmak için gelen müşterilerine çeşitli bahanelerle maske vermeyi kabul etmiyor.

Konu ile ilgili Öncü Haber’in gündeme getirdiği “Düzce’de Durum Vahim” ve Marketlerde Maske Bilmecesi” başlıklı haberin ardından Düzce Valiliği açıklama yaptı.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz yerel medya kuruluşlarında yer alan "Düzce'de Durum Vahim" başlıklı haberler ile ilgili olarak; Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde, İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Kurulu Kararları gereğince marketlerde maske ve poşet eldiven kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Vatandaşların, kişisel koruyucu ekipmanlar ile (maske ve poşet eldiven)marketlere alınmasından işletmeler sorumludur. Marketler başta olmak üzere, maske takma zorunluluğu olan tüm iş yerlerinde müşterilere verilecek olan maske ve poşet eldivenlerin iş yerleri tarafından temin edilmesi gerekmektedir. Aykırı hareket eden iş yerlerine Umumî Hıfzısıhha Kanunu gereğince idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Yorumlar (40)
okuyucu 1 yıl önce
eskiden ekmek verirken eldiven takarlardı, şimdi heryere dokunduğu eldivenle ekmeği de veriyor, ne anlamı kaldı..
vatandaş 1 yıl önce
Düzce'de bunu uygulayan 1 tane market varsa onun haberi yapılsa dahi iyi olur. Çünkü uygulayan yok, hatta eczanelerde bile maske bulunamıyor. Ücretsiz dağıtılacak dendi ama hangi eczaneye gittiysem maske yok. Bu konuların daha çok haber olması ve uygulamayanlara daha ağır yaptırımlar getirilmesi gerekiyor. Yaptırımların işletmelerde daha ağır olması görüşündeyim.
YANLIŞ 1 yıl önce
MARKETLER MASKE VERMİYORLAR İÇERİDE SOKMUYORLAR KOVDULAR BİZİ
Emir Salih 1 yıl önce
Kaynaşlı da Düzpaş Bim ve A 101 maske vermiyor. Ellerine taktıkları eldivenlerle akşama kadar hijyen değil ama mikrop yayıyorlar.
el insaf marketçi de insa 1 yıl önce
maske satışı yasak. market maskeyi nereden bulacak? buldu diyelim tanesi 3 tl den lıp neden ve nasıl herkese bedava dağıtacak? para ile aldığı malı neden bedava dağıtmak zorunda olsun ki? marketçi değilim, akrabam da yyok marketçi ama el insaf.
kaan 1 yıl önce
ben daha bunu uygulayan market görmedim ayrıca eldiven işini çözsünler her yere aynı eldivenle dokunuyor çalışanlar dezenfektan koyup ellerini dezenfekte etseler daha sağlıklı olmazmı
Mağdur Vatandaş 1 yıl önce
Düzce de faaliyet gösteren zincir marketler müsterilerinin sağlığını hiçe sayarak satışlarına karlarını arttırarak devam ediyor. market girişinde eldiven var maske soruyorsunuz bir sürü mazeret söylüyorlar. Valiliğin açıklamaları var diyorsunuz. Adamlar kendi karlarından başka bir şey düşünmüyor. İlgililer yine Düzce de sınıfta kaldı. Sadece halkı kandırıyorlar.
Duzceli 1 yıl önce
Sayın valimiz çıksın bir baksin marketler hiç maske vermiyorlar neyin haberini yapiyorsunuz ki kim dinliyor sayin valimizi maske yok yok vemiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık