banner851

banner955

DÜZCE VALİLİĞİ’NDEN ANMA PROGRAMI

Düzce Valiliği tarafından ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla anma programı düzenledi. Törende İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı’nın anlatıldığı konuşmalar yapıldı.

Düzce 14.03.2022, 16:19 15.03.2022, 17:34
1091
DÜZCE VALİLİĞİ’NDEN ANMA PROGRAMI
banner1032

İstiklal Marşı’nın TBMM’de Kabulü’nün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle KYK Avni Akyol Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda anma programı düzenlendi.

Düzce Valiliği tarafından düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Anma programına, Düzce Valisi Cevdet Atay, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Düzce İl Jandarma Komutanı Naci Akkaş, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, kurum amirleri ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Türk milletinin özgürlük mücadelesinde milli ve manevi cephenin güçlenmesine omuz veren İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı programda, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’nın önemi üzerinde duruldu.

Program, Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u konu alan piyesin ardından sona erdi. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Tatar ramazan 7 ay önce
İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmayanları da biliyoruz.
ADEM 7 ay önce
ŞEREFLİ ŞANLI MAZİSİ TEMİZ FARUK ÖZLÜ NEREDE
14
parçalı bulutlu