banner851

banner614

DÜZCE ‘YEŞİL’ UNVANINI GERİ KAZANACAK

Unvanı ‘Yeşil’ olmasına rağmen son yıllarda betonlaşmaya teslim olan Düzce’nin yeniden yeşille buluşması için kolları sıvayan Başkan Dr. Faruk Özlü, şehrin kalbinde yürütülen dev projelerde ağaçlandırmayı ön planda tutuyor. Düzce halkının da beklentisi olan nefes alan bir kent merkezi için tüm ekipler dört koldan çalışmalara devam ederken, park, kavşak, refüj ve yol kenarları da çiçeklerle donatılıyor.

banner619
Düzce 10.06.2021, 16:24 11.06.2021, 16:34
1514

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çarpık ve plansız kentleşme ile yeşil alanların yok olmaya yüz tuttuğu Düzce Merkez’i yeniden hak ettiği güzelliğe büründürmek için çalışmalara devam ediyor.

Bu ayın sonuna kadar hizmete alınması hedeflenen Millet Bahçesi 1. Etabı’yla Düzceliler’e şehrin göbeğinde nefes alınacak yeşil bir alan kazandırılmasına öncülük eden Başkan Özlü’nün Düzce’nin yeniden ‘Yeşil Şehir’ olarak anılması için başlattığı seferberlik çalışması meyvelerini vermeye başladı.

Kent Estetiği Projesi ile İstanbul Caddesi’ne dört mevsim çiçek açan ağaç ve çiçeklerle yemyeşil bir görüntü kazandırılmak üzere başlana çalışmalar hızla devam ederken ‘Düzce’nin gerdanlığı’ olarak adlandırılan ancak betonların arasında kalan çirkin görüntüsüyle Asar Suyu’na uygulanacak rekreasyon projesinin saha öncesi çalışmalarında da sona gelindi.

Bir yandan Düzce’nin çehresini değiştirecek olan dev projelerde aşama kaydedilirken bir yandan da Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Düzceliler’e daha yeşil bir şehir sunmak için gerçekleştirdiği peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi. Kent genelinde ‘gül seferberliği’ başlatan ekipler Bahçeşehir bölgesi başta olmak üzere bağlantı yolu ve üniversite yolu üzerine diktikleri güllerle seyrine doyum olmaz manzaraların oluşmasını sağladı.

Ankara ve İstanbul gibi metropollerin arasında önemli bir geçiş güzergahı olan Düzce’de D-100 ve D-655 karayollarında da bulunan ve olumsuz bir görüntü oluşturan tel örgülerin modern ferforjelerle değiştirilmesinin ardından kavşak, refüj ve yol kenarlarına ağaç ve çiçeklerle uygulanan peyzaj çalışmalarıyla da Düzce’nin tanıtımına yönelik önemli bir adım atıldı.

HABER: Mehmet GÜNESEN
 

Yorumlar (14)
Rumuz 4 ay önce
Başkanım Bahçeşehir bölgesindeki eski güreş alanını söktünüz ama duvarları ve atıkları orada bıraktınız. Ne zaman temizletip eski haline kavuşturmayı düşünüyorsunuz? Sizden bişey istemiyoruz temizleyin toprak bırakın doğa tekrar yeşillendirir orayı. Yeter ki TEMİZLEYİNNN!
Sema 4 ay önce
Yesil de olacak,betonda. Sonucta bir sehrin güzel yapıları da sehrin gelişme gösterdiğinin ve modernleştiğinin belirtisidir. Düzce köy değil şehirdir ve büyükşehir olma yolunda ilerlemelidir.
As Düzce 4 ay önce
Tebrikler önce var olanları yok et. Sonra ben yaptım diye ortaya çık . Yok ederken masraf yaparken masraf yani beton felsefesi. Düzce Düzce olalı sizin kadar israf eden betona teslim olmuş bir dönem görmedi gerçi 4 dönemdir.Aynı sistemin bir başkanı yıkıyor bir başkanı yeniden yaptım diyor.Ama tüyü bitmemiş yetimin hakkını vermeden kimse son nefes veremez burda verirse öbür tarafta.unutulan her bir zerre kadar da olsa israfın milli servet olduğudur.
DUZCELİ 6181 4 ay önce
AĞAÇ BİRAKMADİNİZ ÇARŞIDA RANT UĞRUNA
Düzceli 4 ay önce
Düzcenin merkezi başta olmak üzere her mahalle ve sokak aralarını basmış çoluk çocuğa ve düzcelilere kabus olmuş köpekleri nezaman toplatıp arındıracaksın düzceden başkan bey!?...
Laleci 4 ay önce
Lale devri….
Vatandaş 4 ay önce
Başkan sesimizi duyun beçi koop araçlarında sizin duyurduğunuz gençlerin 81 tl ye sınırsız biniş hakkı olan genç kartları geçmiyor bu sorunun çözülmesini istiyoruz
Düzceli 4 ay önce
Yollara çiçek dikerek yeşil düzce olunmaz, logodaki yeşili kaldırarak zaten düzenin yeşil kimliğine en büyük darbeyi vurdun Sayın Özlü. Ormanda ihtiyaç fazlası odun kesimine dur demezseniz ormanları traşlarsanız bu yeşilin y si kalmayacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın