banner851

banner614

"DÜZCE'Yİ ARTIK KURTARIN"

banner619

Düzce’de kontrolsüz şekilde sayıları giderek artan ve halkı tedirgin eden sokak hayvanları ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Soruna çözüm getirmesi amacıyla Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün bakanlık dönemindeki girişimleriyle Akçakoca’nın Subaşı Köyü’nde yapılan modern Hayvan Barınağı Projesi de yaraya merhem olmadı. Her yeri saran sahipsiz köpekler yüzünden sıkıntı yaşayan vatandaşlar, "Düzce'yi bu sorundan artık kurtarın" çağrısı yaptı.

banner846
Düzce 16.07.2019, 18:02 17.07.2019, 18:51
4613
banner844
Son yıllarda Düzce'nin en büyük sıkıntılarından biri haline dönüşen başıboş köpeklerle ilgili verilen sözler havada, hayata geçirilen projeler ise faydasız kaldı. Günün her günü sahipsiz hayvanlar yüzünden yaşadıkları sıkıntıları Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdikleri fotoğraf ve videolarla anlatma yolunu seçen Düzceliler, ağırlıklı olarak Düzce Belediyesi'nin duyarsız kalmakla itham ediyor.

Son olarak Spor Sokak üzerinde bulunan pasajların içerisinin köpeklerle dolu olması şikayet konusu oldu. Murat Karadağ isimli esnaf, her gün gruplar halinde pasajda gezen ve yatan köpekler yüzünden sıkıntı yaşadıklarını aktardı.

Karadağ, "Her gün aynı durumdayız. Esnafı bu pasajda... Belediyeye bildiriyoruz, gelen-giden olmuyor. Gıda üzerine işletmemiz var. Aileler köpeklerden dolayı pasaja girip geri kaçıyor." ifadelerini kullandı.

Kontrolsüz üremeye bağlı olarak sayıları 7-8 binlere ulaşan Düzce'deki sahipsiz köpekler için hala kalıcı çözüm getirilememesi özellikle Düzce Belediyesi'ni tepkilerin odağına yerleştiriyor. Belediyenin, saldırgan köpeklerle ilgili yapılan ihbarları dikkate almadığını savunan tepkili vatandaşlar, uygulamaya konulan projelerin de bir çare olmadığını dile getiriyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün bakanlık dönemindeki yoğun girişimleri sonucu Akçakoca’nın Subaşı Köyü’nde hayata geçirilen modern Hayvan Barınağı Projesi'nden de hala verim alınamazken, Düzce'nin bu önemli sorundan kurtulmak için daha ne kadar bekleyeceği ve daha kaç vatandaşın saldırı vakaları yüzünden soluğu sağlık kuruluşlarında alacağı belirsizliğini koruyor.

Haber: S.ÜNSAL
Yorumlar (28)
hande 2 yıl önce
belediye ihbar konusunda da çok yetersiz.153 gerekli işlemleri yapmıyor. Hayvanlar insanlara insanların onlara zarar verdiği kadar asla zarar vermezler. Aşağıdaki saçma yorumları görünce üzüldüm açıkcası. İnsanların değil, hayvanların iyiliği için bir çözüm bulalım. Eminim ki insanlar daha tehlikeli hayvanlardır.
8181 2 yıl önce
Duraklardan başlayarak, ara sokaklar, köyler vs.. Hayvanları seviyoruz tabikiii ama bu hayvanlar hepsinin aşısı var mı ? Çocuklarımız okula gidiyor tek başına. ara sokaklardan tutun da, duraklar, şehir merkezi, köyler inanılmaz derece sürü halinde köpekle dolu. Bir çocuğa saldırdığında mı çözümü olacak? İlla birinin canımı yanması gerek?
Yorumcu 2 yıl önce
Burada sokak kopeklerini savunanlar bir gun bu kopeklerin cocuklarina saldirip öldürebikecegini bilmiyorlarmi.İnsanlara grup halinde saldiran sokak kopeklerini gormedilermi.Meger ne hauvansever varmis bu duzcede birakinbelediue yalakaligi yapmayi
Yorumcu 2 yıl önce
Oh ne guzel.siz hep gider ayni latiyr oy verirseniz onlarda nasilsa yine bizisecerlerdiye umursamaar.mustehakbu sehre
Hoca 2 yıl önce
kent merkezin de ortak yaşam olur mu.Barınak yaptılar neden götürmezler.
Aydınpınarlı 2 yıl önce
Aydınpınar köyü sahipsiz hayvanların bırakıldığı bir köy oldu. Köy sokaklarında yürüyemiyoruz. burası köy sahipsiz hayvanmı olur.
Serdar gürler 2 yıl önce
Belediye ne iş yaparsın itlerin yüzünden ne iş yapabiliyoruz nede sokakta yürüyebiliyoruz bumu sizin hizmet anlayışınız illa birileri kudurupta ölecekmi... kime neye faydaları var tepki alırız diye kimden korkuyorsunuz .
Vatandaş 2 yıl önce
İnsan nüfusu gibi oldu artık yani önceden alıp ta sokağa atıyor diye bahane si vardı uzmanların şimdi o bahane de geçersiz barınak sorunu nu çözemiyorlarsa siyaseti görevi bıraksınlar ayıptır bu vatandaşa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık