banner851

banner614

DÜZCE’DE ARTIK BİR ‘HAYIR ÇARŞISI’ VAR

banner619

Düzce Valiliği, maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla “Hayır Çarşısı” kurulduğunu duyurdu. Şu ana kadar 100 aileye yardım yapılan “Hayır Çarşısı” için İl Müftülüğü bünyesinde heyet oluşturuldu. Hayırseverler yapacakları yardımları oluşturulan çarşıya bizzat getirebileceği gibi Türkiye Diyanet Vakfı Düzce Şubesi'nin ilgili hesaplarına yatırabilecek.

banner846
Düzce 23.04.2020, 18:31
5265
DÜZCE’DE ARTIK BİR ‘HAYIR ÇARŞISI’ VAR
banner844

Ramazan ayına girmeye hazırlandığımız şu saatlerde yürek ısıtan bir haber geldi.

Düzce’de bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek üzere Vali Dr. Zülkif Dağlı'nın himayelerinde "Hayır Çarşısı" kurulmasına karar verildi. Konuya ilişkin yazılı bir bilgilendirme yapan Düzce Valiliği, Hayır Çarşısı için İl Müftülüğü bünyesinde bir heyet oluşturulduğunu ve çarşının bölgeye has nitelikleri olacağını aktardı.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Hayır Çarşısı Projesi kapsamında; hayırseverler yapacakları ayni yardımları oluşturulan çarşıya bizzat getirmekte, nakdi yardımları ise Türkiye Diyanet Vakfı Düzce Şubesi'nin ilgili hesabına aktarmak suretiyle katılabilmektedirler.

Hayır çarşısına getirilen yardımlar, görevli personel tarafından market düzeninde hazırlanmaktadır.

İhtiyaç sahiplerinin tespiti ise; ihtiyaç sahibi olduğunu mahallinde bulunan din görevlisine beyan eden vatandaşlarımızın adresine ilgili din görevlisinin gitmesi suretiyle yerinde tespit edilmektedir. İhtiyaç sahibi olan aileler için elektronik ortamda oluşturulan form ile,  yardım talebinde bulunan vatandaşımızın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Belediye Başkanlığı ve benzeri kurumlardan yardım alıp almadığı tespit edilebilmektedir.

Oluşturulan sistem sayesinde çok ihtiyacı olandan, az ihtiyacı olana doğru sıralama yapılıp ailenin durumu ve ihtiyaçları da dikkate alınarak yardım paketleri hazırlanmakta ve formu dolduran din görevlisi tarafından ihtiyaç sahibi ailenin evine teslim edilmektedir.

Hayır Çarşısı projesi kapsamında, ilimiz genelinde 300 ailenin başvurusu alınmış olup, bugün itibariyle 100 aileye yardım paketleri teslim edilmiştir.”

Yorumlar (9)
Kıymet 1 yıl önce
Öncü Gördün mü Müftülük ve diyanet çalışıyor
Kapo 1 yıl önce
Bize bu yakisir. bizi biz yapan bu eylem ve çalişmalar hayırlı olsun kardeslerim
Vatandaş 1 yıl önce
Ülkemizde yaşayan vatandaşları bu yardımları almayacak hale getirecek çareler arayın üretelim üretelim hazır yetmiyor kimseye.
Nihal 1 yıl önce
Babam çalışmıyor annem ev hanım yardıma ihtiyacımız var bir de ramazan ayı geldi lütfen bize de yardım edin
Zuhal 1 yıl önce
Allah razı olsun
Yeniyurt koylu 1 yıl önce
Sayin Vedat hocam Devlet memur gibi değil imam gibi imam, adam gibi adamsiniz saygi ve sevgiyle Allah yardimciniz olsun Omrunuz uzun olsunki sizden ders alacak cook memur var insan var
Arif demir 1 yıl önce
Çok güzel olmus
Oktay 1 yıl önce
Kime yapıldı bu yardımlar muhtar eşiliğndemi yapıldı yoksa çalışan memurlar eşliğindemi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
parçalı az bulutlu