banner851

banner955

DÜZCE’DE ARTIŞIN ÖNÜ ALINAMIYOR

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede bir süredir kâbusu yaşayan Düzce’deki yükseliş durdurulamıyor. Kötü rekorunu bu hafta da tazeleyen Düzce, Türkiye genelinde vaka yoğunluğunun en yüksek seyrettiği 2. il oldu.

Düzce 09.10.2021, 20:51 11.10.2021, 19:26
1692
DÜZCE’DE ARTIŞIN ÖNÜ ALINAMIYOR

19 ayın geride kaldığı ve artık 1 Temmuz’da başlayan tam normalleşme adımları çerçevesinde mücadelenin sürdüğü yeni tip koronavirüs salgınında kısıtlamasız yaşamın devamı için büyük önem arz eden 25 Eylül-1 Ekim tarihlerine ait illere göre 100 bin kişiye düşen vaka tablosu açıklandı.


Son dönemde ardı arkası kesilmeyen salgın kaynaklı vefat haberlerinin geldiği ve Pandemi Acili’nin önündeki kuyruğun uzamaya başladığı Düzce kötü rekorunu bu hafta da tazeledi. Üst üste 2 hafta en çok artış gösteren iller arasında yer alan Düzce bu hafta da 40 puan birden arttı. Düzce bu artışla birlikte komşu Zonguldak’tan sonra Türkiye genelinde vaka yoğunluğu en yüksek olan 2. il oldu.


25 Eylül-1 Ekim haftasında Düzce il genelinde bin 820 vatandaşa daha COVİD-19 teşhisi konuldu. Ortalama günlük vaka sayısıysa 240’tan 260’a yükseldi. Tedbirsizlik ve denetimsizliğin had safhada seyrettiği kentin aşı oranlarında da ülke ortalamasının altında kalması nedeniyle acı tablonun daha da ağırlaşmasından korkuluyor. 

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (15)
Abbas 1 yıl önce
Maske takmayan eskiye göre çok,nedeni ise ceza yok.
Sosyal mesafe yok, örneğin kahvehanelere git pandemi yok gibi oyun oynuyorlar.
Şimdi kim suçlu başta devlet yetkilileri.
Naocaz 1 yıl önce
Sayım valim yetkili geregini yapması lazım sürü bağışıklığı kurtarmiyor aciller gece full dolu
Vatandaş 1 yıl önce
Her şeyi vatandaştan beklemesinler. Hastalığın ortasında düzce in göbeğinde pazar kurduranlar kim. Düzgün yönetsinler memleketi. Yapamıyorlar ise bıraksınlar
Vatandas 1 yıl önce
Kısıtlamalar kalktı tamam ama denetim yok . beklenen buydu hedef Türkiye birinciliği.
bilgi 1 yıl önce
okulları önlemsiz olarak açıp çocuğumun covid olup bize geçirmesinden çektiğimiz bütün sıkıntılardan sorumlu olanları şanı büyük yüceler yücesi rabbime havale ediyorum.dünyada covidde ilk sıralardayız.düzcede türkiyede 2.ci nasıl bir yerde yaşadığımızı düşünün artık.
Kkk 1 yıl önce
Yaa niye dert ediyonuz.Sehirde 100 tane tarikat var. Hepsi okurlar virüs gider.Salvarli sarikli amcalarla carsafli ablalar okur virüs puf..Yok ederler onlari..
SAGLIK MUDURUNE. 1 yıl önce
Hast.nede yeni bi yöntem heralde.Hemsire refakatciye veriyo o gunluk ilaclari bide soyluyo bunlari 4 saat arayla ic veya bunu burnuna 3er saat yanndakini 5 er saat arayla ic.Şunu şu makineye tak burnuna cek.Refakatci hemsirelik isini yapiyor hemsire de refakatciye firca atiyor.kapidan burnunu cikartma diye..refakatci sağĺam zaten.Bashekim bashemsire öylemi ogretti bunlara..Refakatcilere mahkum muameleleri yapmalarini soylemiyorum bile..Sag.Muduru hemsirelere gerek yok artik acilden girerken tarif etsinler ilaxlari yeter..
Halk 1 yıl önce
Hastami iyilesecwk orda..odalarda 2 kisi koronali.refakatcilari saglam..sonea onlarda hasta.Bu ne perhis bu ne lahana tursusu..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız