banner851

banner614

DÜZCE’DE ‘AYAKTA YOLCULUK’ SÜRÜYOR

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ile toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu taşıma yasağına Düzce’de uyulmadığı vatandaş kamerasına yansıdı. Erdoğan’ın 'Ayakta yolcu alınmayacak' uyarısına rağmen Düzce’de sosyal mesafesiz ve ayakta yolculuk sürüyor.

banner846
Düzce 12.09.2020, 11:55
1245
DÜZCE’DE ‘AYAKTA YOLCULUK’ SÜRÜYOR
banner844

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir’ açıklamasının ardından tüm illerde İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri yeni toplu ulaşım kurallarını kamuoyuna duyurdu. Bu doğrultuda Düzce’de fiziki mesafenin korunamayacağı 6 metrelik yeni otobüslerde ayakta yolculuk 8 Eylül 2020 tarihi itibariyle yasaklandı. Yasak öncesi Öncü Haber'in gündeme getirdiği tıklım tıkış doldurulan bir otobüsteki tehlikeli yolculuk durumun ciddiyetini gözler önüne sererken, haber merkezimize gönderilen son görüntüler, bazı şoförlerin yasağı takmadığını gösterdi.

Ayakta yolculuk vatandaş kamerasında

Yeşiltepe-Esentepe hattında sefer yapan 16 numaralı otobüste 10 Eylül 2020 Perşembe günü saat 18:30 sıralarında ve 12 Eylül 2020 Cumartesi günü yani bu sabah saat 08:30 sıralarında kaydedilen fotoğraflarda çok sayıda ayakta yolcu taşındığı görüldü.

“Bir o eksik kalsın’ cevabıyla tersleniyoruz”

Yoğun saatlerde 15 dakikada bir gelen otobüslere rağmen yasak tanımayan şoförlerin ayakta yolcu taşımasına tepki gösteren yolcu, ‘Otobüsler zaten yarı yarıya küçüldü. İnsanlar çok daha yakın mesafede oturuyor. Bu yetmezmiş gibi yasak olmasına rağmen ayakta yolcu taşınıyor. Ayrıca otobüslerdeki dezenfektanlar vatandaşların rahat ulaşamayacağı yerlere yerleştirilmiş durumda. Şoförlere nedenini sorduğumuzda ‘Bir o eksik kalsın’ cevabıyla tersleniyoruz. Hani ulaşım hizmeti daha kaliteli ve verimli olacaktı? Hani şoförler vatandaşlara nazik davranmak için eğitime tabi tutulmuştu? Daha ilk günlerde böyle tutumlar hiç hoş değil.”

“Tedirgin değil gönül rahatlığı ile yolculuk yapmak istiyoruz”

Tepkili vatandaşlar şikayetine şöyle devam etti: “Koronavirüs salgınına karşılık otobüslerde adeta salgına davetiyle çıkartılıyor. Düzce Belediyesi yönetiminden insan sağlığı için önem taşıyan bu sıkıntılara el atmasını istiyoruz. Tedirgin olarak değil gönül rahatlığı ile yolculuk yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.”

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (10)
Muammer 10 ay önce
Fatura niye şoförlere kesiliyor anlamıyorum. İnsanlar bir an önce işine veya evine gitmek istiyor. Yolcu kapasitesi dolunca otobüse binemeden duraklarda
eklemeye devam ediyor ve arkadan gelen araç yine dolu. Peki nasıl işine/evine gidecek bu insanlar? Şoför napabilir ki?
Düzceli 10 ay önce
Resim çekip polis ekibi çağıracaktın eksik yapmışsın.Gerçi bşk yrd doktor,marketci olunca şöföre birşey denmez hepisi işi bilmeyen torpille oralarda çalışıyor görünen olunca.Umarım yayınlarsın öncü haber bu yazıyı.
Vatandaş 10 ay önce
2 koltuklu otobuse oturarak yolcu goturmesini beklemekte ayrı bi ironi..
Düzceli 10 ay önce
pandemide bile bile otobüsleri küçülterek ihaleye gitmek Düzce'liyi hiçe saymaktır biran önce büyük otobüsleri Düzce belediyesinin devreye sokmasını davet ediyorum bir büyük otobüs 5 küçük münübüs yapar 2 şoför le yapılacak hizmet 10 şöförle yapmak büyük bir külfüyettir Düzcenin trafiğinin yükünü de artırmaktadır.
Madur 10 ay önce
Uyarılar kimin umurunda
Halk. 10 ay önce
Bu düdük kadar minübüslerin yannda otobüslerde calissin.Amca oturamamiş..yaslilar bu arabalara binemiyor binsede oturamiyor..Cokmu aradiniz bunlari.Kışin nasil cikacak kaliciya..
Duzceli 10 ay önce
Virüs hızlı yayılsın diye belediye başkanı VİRÜS BÜS leri hizmete sundu.
hamza 10 ay önce
cumhurbaskaninin sozunu dinlememek yasaklara uymamak halk sagligini hice saymak insanliga Vatana bile ihanettir heleki covit olup didari cikanlar vatan hainliginden 1. derece yargilanmali mahkemeler kurulmali ölum var bu hastalikta sakasi yok isin..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu