banner851

banner955

DÜZCE’DE BİNLER BAŞVURU İÇİN BEKLİYOR

Düzce’de binlerce vatandaşın dört gözle başvuru için beklediği cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın (13 Eylül) kamuoyuna açıklanacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “13 Eylül Salı günü itibarıyla çok daha büyük bir adım atarak cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. Gençlerimize, emeklilerimize, engelli kardeşlerimize, şehit ve gazi ailelerimize yeni yuvalar armağan etmenin, yeni iş yerleri kazandırmanın mutluluğunu, gururunu hep birlikte yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

Düzce 12.09.2022, 13:03 12.09.2022, 18:18
8400

Düzce’de kirada oturan ve ev sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşların umudu olan sosyal konut projesi için yarın büyük gün…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de kamuoyuna açıklayacağı yeni sosyal konut hamlesiyle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Kurum açıklamasında, “2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ev sahibi olmayan, yeni yuvasına kavuşmayan, tek bir dar gelirli vatandaşımız kalmayacak!’ sözünden hareketle başlayan sosyal konut seferberliğimiz bugün tam 1 milyon 170 bin sayısına ulaştı” dedi. Yarım asra varan inşa, imar ve ihya tecrübesiyle TOKİ’nin yüz binlerce aileyi yeni, sağlıklı ve güvenli yuvalarına kavuşturduğunu hatırlatan Bakan Kurum, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi de 13 Eylül Salı günü itibarıyla çok daha büyük bir adım atarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. Gençlerimize, emeklilerimize, engelli kardeşlerimize, şehit ve gazi ailelerimize yeni yuvalar armağan etmenin, yeni iş yerleri kazandırmanın mutluluğunu, gururunu hep birlikte yaşayacağız. Yuva kuran liderimiz, büyük Türkiye’nin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdeleriyle aziz milletimiz yeni yuvalarına kavuşacak, yeni istihdam alanları oluşacak, milli ekonomimiz daha da güçlenecek Türkiye mutlu aileleriyle yükselecek. 13 Eylül Salı saat 14.00’te yüz binlerce ailemizin yeni yuvalarına kavuşma heyecanını hep birlikte paylaşalım.”

Yorumlar (1)
Bir garip kiracı 2 hafta önce
Artık ümüdimiz kalmadı işine gelene cıkıyo zenginlere niye bizim gibi kiracılara cıkmıyo hergün herseye zam artık hiç bişeye yetişemiyorz yorulduk tükendik iki cocuk tek maaş ev kira hir bir yardım almıyorz başvuruyorz cıkmıyo neden cünkü fakir geldik fakir ölücez yorulduk cok
27
parçalı bulutlu