banner851

banner614

DÜZCE’DE BÖYLE DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ GÖRÜLMEDİ…

Düzce’de meydana gelen dolandırıcılık olayı “Yok Artık” dedirtti. Sosyal Medya’da kadın profili açan kişi ya da kişiler, Düzce’de çok sayıda kişiyi dolandırdı. Bazı kişilerin, gönderilen iban numaralarına yüksek meblağlarda para yatırdıkları bildirildi.

banner619
Düzce 30.03.2020, 11:33 30.03.2020, 15:13
13331

Dolandırıcılık yöntemleri değişiyor ve insanları şaşırtmaya devam ediyor. En son Düzce’de meydana gelen dolandırıcılık yöntemi, yine ‘Pes’ dedirtti.

Düzce Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre, Sosyal Medya’da kadın profili açan kişi ya da kişiler, önce takipçileri ile konuşmaya başladı. Kendisini Düzce Belediyesi çalışanı olarak tanıtan sahte kadın profilini oluşturan kişi ya da kişiler, bir süre yaptıkları görüşmelerle güven ortamını sağlamayı başardı.

Dolandırıcılar, ağlarına düşürdükleri erkek mağdurlardan, “Kardeşim askerde ve paraya ihtiyacı var” diyerek, duygu sömürü ile yüklü miktarda para talep etti. Bunun üzerine, erkek takipçiler, karşı tarafa yüklü miktarda para gönderdi.

Tuzağa düşürüldüğünü ve dolandırıldığını anlayan erkek mağdurlar, durumu Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi yetkilileri, kadın ismi ve foroğrafıyla profil hesabı açan birinin Düzce Belediyesi’nde çalışmadığını tespit etti. Belediye yetkilileri, Düzce Belediyesi’nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan kişi ya da kişilerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

banner844
Yorumlar (36)
Deniz 1 yıl önce
Ohhhh olmuş... Güle güle yesinler.
Aslan avcısı 1 yıl önce
Emiin olunki bunların başına gelen bu ilk deyildir.. Bunlardan eminimki çok var piyasada..
Mahmut 1 yıl önce
Evinde belkide karisi var baska kadinlardan medet umarsan seni becerirler boyle iste enayi
Erkan ay 1 yıl önce
Çok güzel olmuş enayi çocuk lar in aç sen uckurun için para veriyor sun
mehmet 1 yıl önce
düşmüşsünüz bir ..... sevdasına yazik
fidan bulut 1 yıl önce
yuh artık daha neler boyle bir durumda nasil inanırlar akli. almiyor bu tarz dolandırıcılara en ağır ceza verilmeli müebbet hapis cezası versin.
Bolulu 1 yıl önce
BUNLAR SALAK İNSANLAR BEN EMEKLİ POLİS OLARAK İŞİN ASLINI BİZZAT ŞİKAYETE GELEN İNSANLARDAN DUYDUĞUM KADARIYLA İNTERNETTEN BİRİ İLE TANIŞIYOR BUNA HESAP NUMARASI VERİYOR BU HESABA ŞU KADAR YATIRIRSAN BU GECE SENİNLE OLACAĞIM DİYEREK ADAMIN CEBİNDE KARTINDA PARA KALMAYANA KADAR BANKAMATİKTEN ÇEKİYOR VE PSRASININ KALMADIĞINI ANLAYINCA TELİ KAPATIYOR HELE ERKEK BİRDE ALKOLLÜYSE DAHA NEYİNİ VERECEKKİ AMA KARŞISINDAKİ TELİ KAPATIP KAYBOLUYOR BİR ANDA VE HOP POLİSE HSDİ ORDAN POLİSİN İŞİ SENMİSİN
Ne günlerdeyiz 1 yıl önce
Çok iyi olmuş kadın budala larına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın