banner851

banner614

DÜZCE’DE BÜYÜK SESSİZLİK…

Düzce, Ramazan Bayramını tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgınının gölgesinde kutluyor. Her bayram dolan cadde, sokak ve meydanlar bayramın ilk gününde bom boş kaldı. Salgınla mücadele kapsamında getirilen tam kapanma uygulaması nedeniyle, Düzce genelinde büyük bir sessizlik hakim.

banner619
Düzce 13.05.2021, 17:01 13.05.2021, 17:08
844
DÜZCE’DE BÜYÜK SESSİZLİK…

Ramazan içerisinde Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Türkiye genelinde getirilen tam kapanma uygulaması nedeniyle, Düzceliler Ramazan Bayramını evlerinde geçiriyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma döneminin Ramazan Bayramı’nı da kapsamasıyla Düzce’de Cadde, sokak ve meydanlar sessizliğe büründü. Vatandaşlar bayramda evlerinde kalırken, istisnalar dışında tüm iş yerlerinin sokağa çıkma yasağı nedeniyle kapalı oldukları görüldü.

Vatandaşlar sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkarken, Düzce genelinde Polis ve Jandarma ekiplerin de, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İl Merkezi ve İlçe giriş - çıkışlarında kontrol noktaları oluşturan Polis ve Jandarma ekipleri, araç sürücüleri ve yolcuların izin belgelerini kontrol ediyor.

İzin belgesi olmadan sokağa çıkan vatandaşlara ise, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı uyarınca, 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanıyor.

Denetimlerin il genelinde, tam kapanma sürecinin sona ereceği tarih olan 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar, aralıksız devam edeceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (3)
Duzceli 5 ay önce
Köylere gelin görün bayram nasılmış
Mahallaeli 5 ay önce
Gelsin Cedidiyedeki Fettah parkina..Suriyeli kadin erkek cocuklardan gecilmiyo..
Cafer 5 ay önce
Siz Dalgamı Geçiyorsunuz Mahalle Aralarında Millet cirit Atıyor merkezin göbeğini çekmeyin Mahalle Aralarına girin bildiğin cumartesi pazarı var