banner851

banner955

“DÜZCE’DE CENTRAL PARK HAVASI ESECEK”

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’ndeki son durum havadan görüntülendi. Alandaki tek betonarme yapı olan Millet Kıraathanesi’nin temel atma işleminin tamamlandığı görülürken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kamuoyunda dolaşan projenin ağır ilerlediği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu vurguladı. Özlü, proje tamamlandığında Düzce’de Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok ziyaret edilen kent parkı olan Central Park havası eseceğini vurguladı.

Düzce 09.09.2020, 16:15
11003
“DÜZCE’DE CENTRAL PARK HAVASI ESECEK”
banner1032

Düzce’nin çehresini değiştirecek, bölgenin en büyük Millet Bahçelerinden biri olan Millet Bahçesi 1. Etap alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Düzce Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapımına başlanan Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında gözle görülür yol kat edildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yakinen takip ettiği çalışmalar kapsamında etrafı çevrilen alandan hava görüntüleri alındı. Görüntülerde parkın kuzey tarafında planlanan Millet Kıraathanesi ve Su Deposu alanlarının temel atma işleminin tamamlandığı görüldü. Proje içindeki tek betonarme yapı olan Kıraathanenin kaba inşaat çalışmalarının ise Eylül ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

“Yaklaşık 27 bin metrekarelik yeşil alan Düzceliler’in hizmetine sunulacak”

Aynı zamanda müteahhit firma, proje alanındaki yürüyüş yolu, aktivite parkı ve yeşil alan kısımlarının ise alt yapı sistemleri; kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının tamamlanması sonrası yapımına başlayacaklarını açıkladı. Alt yapı sistemlerinin de tamamlanması ile birlikte mevcut projede yer alan donatıların yerleştirilmesi ile yaklaşık 27 bin metrekare büyüklüğündeki yeşil alan Düzceliler’in hizmetine sunulacak.

“Düzce’nin merkezi çok farklı bir çehre kazanacak”

Projeyi yakından takip eden Başkan Özlü, yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi Projesi’nin zamanında tamamlanacağına dikkat çekerek, “Kamuoyunda dolaşan asılsız iddialar var. Bu iddialar doğru değil, TOKİ eliyle yürütülen bu çalışma ciddi bir yatırımdır. Burası tamamlandığında Düzce’nin merkezi çok farklı bir çehre kazanacak. Avrupa’da şehirlere kimlik olmuş park ve yeşil alanlar var, aynı anlayış Düzce’de de etkili olacak. Central Park nasılsa Millet Bahçesi 1. Etap da Düzceliler için öyle karşılık bulacak. Kentleşmede ulusal mimari seferberliğimizin simgesi olan ve nefes alan şehirler felsefesi ile de uyumlu milletin bahçelerini vatandaşımıza sunmak için bu projeden sonra stadyumu da kaldırarak o alana da 2. etap projemizi inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (18)
Düzceli 2 yıl önce
Central park 3400 dönüm. 27 dönümden nasıl central park olacaksa.
Mesut 2 yıl önce
Düzceye lazm boyle seyler gezcek yerimiz yok
Şahin 2 yıl önce
Hep cek,cak hiç bir şey olmayacak
AKILLI 2 yıl önce
AKP NİN DÜZCEYE ŞİMDİYE KADAR YAPTIĞI TEK AKILLI ŞEY OLACAK
Çaycı Hüseyin 2 yıl önce
Ücretsiz kek de verilecek mi?
başkan beye. 2 yıl önce
suriyelilere yer lazım..Melenparkdan çıkmadıkları gibi oradanda çıkmazlar..Valla biz onların kabalıklarından Cedidiye mh.deki parkda yığınla çocuklarının gece 12 lere kadar bağırmalarından kadınlarınn oraları pisletip pisletip bırakmalarından bıktık.ne olacak iş yok güç yok..Devlet baksın..
vatadaş 2 yıl önce
sn.başkan rüya görmeye devam edin siz.Düzce ye icraat lazım.
Selim Abi 2 yıl önce
Tüm işimiz bittti de, sıra millet bahcesine mi geldi ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık