banner851

banner614

DÜZCE’DE DENETİMLER SÜRÜYOR

banner619

Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ekipleri koronavirüs salgını süresince üretime devam eden fabrikalarda denetim gerçekleştirdi. Düzce’de bulunan 523 sanayi tesisi ve işyerlerine yapılan denetimlerde koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

banner846
Düzce 27.04.2020, 17:32 29.04.2020, 11:37
3104
DÜZCE’DE DENETİMLER SÜRÜYOR
banner844

Koronavirüs salgını süresince üretime devam eden fabrika ve iş yerleri, Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün özel olarak oluşturduğu denetim ekiplerince kontrol ediliyor.

Düzce Valiliği Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisini’nin almış olduğu kararla 10 ve daha  işçi çalıştıran tüm işyerleri Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü personeli olmak üzere toplam 18 kamu görevlisinden 2’şer kişilik 9 grup oluşturularak denetleniyor.

Denetlemeler sonucu Düzce’de bulunan 523 sanayi tesisi ve işyeri bulaşma riskine karşı alınan kararlara uyup uymadıkları konusunda komisyonlar tarafından denetlendi.

Yapılan denetimlerde sorunlu olarak görülen işyerleri hakkında rapor düzenlenerek İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi.

Yorumlar (7)
Şenerşen 1 yıl önce
Bizi hiç denetleyen olmadi bizde calisiyoruz
Örma tekstil calısanı 1 yıl önce
Hangı denetım gelmeden bırgun yada bırkac saat önce haber verdıgınız denetımmi?
Ekrem 67 61 1 yıl önce
Marketlerde kontrol yapsınlar adamlar fiyatlarda tavan yaptılar resmen
örma çalışanı ailesi... 1 yıl önce
örma tekstil tekrar açıldı, ne yıllık izinler veriliyor, nede fabrika kısa dönem çalışma ödeneğine başvurmuş nede 3 ay ücretsiz izin veriliyor, insanlar zorla çalıştırılıyor. Örma Tekstil i de denetleyin lütfen.. kendilerince sözde dezenfekte ediyorlar ama bisürü pozitif vaka çıktı ve 14 gün kapatılmıştı... 14 gün içerisinde TÜM çalışanlar sağlık kuruluşları tarafından 10 ar gün RAPOR verilerek evlerinde karantinaya alındı 27.04.2020 tarihinde de YÖNETİCİLER 10 GÜN dolduktan nisan'ın 27sine kadar olan süre için yani 4 GÜN tüm çalışanlara bilgi dahi verme gereği duymadan YILLIK izinlerinden düşürdüklerini bildirdiler. Lütfen yetkililer ilgilensin..
hamza 1 yıl önce
Burada sendika yok mu nasil boyle biseyler olabilir ahir mi burasi sirk mi kardesim hak var hukuk var
Düzce 1 yıl önce
Bizim calısdigimız fabrikaya gelip giden yok simdiye kadar 2023 gibi gelirler sanırım
Hepsi hikaye 1 yıl önce
Gölyaka sapaginin ilerisindeki tekstil sanayinin oradaki işyerlerinde hiç bir kesinlikle önlem yok
23°
açık