banner851

banner614

DÜZCE’DE KORONA’YI HİÇE SAYAN KERMES

banner619

Anıtpark’ta Düzcespor yararına düzenlenen ancak halk sağlığını ve koronavirüs kararlarını hiçe sayan kermesi düzenleyen şirketin, pazar kurabilmek için takıma 100 bin lira bağışladığı ortaya çıktı. Vaka sayısının 4 bine dayandığı Düzce’de salgına karşı canla başla mücadele edilirken, valilik ve belediyenin bir kulüp yöneticisinin koordine ettiği böyle bir organizasyona nasıl göz yumduğu tartışma konusu oldu.

banner846
Düzce 21.10.2020, 12:50 22.10.2020, 20:30
8177
DÜZCE’DE KORONA’YI HİÇE SAYAN KERMES
banner844

Düzce’de koronavirüs tedbirleri denetimleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafında alınan kararlara uyulup uyulmadığı titizlikle kontrol ediliyor.

Türkiye’nin salgın nedeniyle kritik bir dönemden geçtiği şu günlerde vatandaşların önlemlere sıkı sıkı uyması istenirken, Düzce’de yüzlerce vatandaşı bir araya getiren bir organizasyona imza atılması tepki çekti.

15 Ekim-25 Ekim tarihleri arasını kapsayan ve Düzcespor yararına düzenlendiği lanse edilen Osmanlı Yöresel Ürünler Pazarı’nın 2 Ekim’de Düzce Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan ‘Dernekler tarafından düzenlenecek tüm etkinliklerin 1 Aralık 2020 tarifine kadar ertelenmesi’ kararını deldi.

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından alınan ve 81 ilde uygulanan ‘Erteleme’ kuralının bizzat Düzce Valiliği’nin onayıyla delinmesi ise dikkat çekti.

Bir Düzcespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesinin bizzat diyalog kurarak Düzce’ye getirdiği şirketin, Anıtpark’a Pazar kurmak için takıma 100 bin lira bağışladığı ortaya çıktı. Bu bağış sayesinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nden salgına rağmen ‘kermes’ vizesi alan şirket, 15 Ekim’den bu yanda Düzce’de yaşayan vatandaşlara on binlerce liralık satış yaptı.

10 günlük kermes sayesinde Düzcespor’a verdiği paranın fazlasını kazanacak olan şirketin koronavirüs kurallarını yeterince uygulamaması ise toplum sağlığının da göz ardı edildiğini kanıtlıyor.

Girişlerin kontrol altında olmadığı, pazara gelenlerin ateşlerinin ölçülmediği, satıcıların hijyen ile maske kurallarına özen göstermediği ve yüzlerce vatandaşın bir arada alışveriş yaptığı Anıtpark’taki kermesin, bu haliyle Düzcespor’a fayda sağlasa da Düzceliler için risk oluşturduğu apaçık ortada!

Öte yandan 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Aile Yaşam Merkezi’nde yapılması planlanan 2. Düzce Fuarı, Düzce Valiliği’nin tavsiyesi ile koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenirken, Düzcespor kermesine 100 bin lira için vize verilmesi iki zıt karar olarak değerlendirildi.

Yorumlar (18)
ogretmen 7 ay önce
tesadüfen gördüm kermesi. yiyecekler açıkta satılıyor. satanlarin elinde ne eldiven var ne de yuzlerinde maske. alanlar nasıl rahat edip açıktaki yiyecekleri alıyorlar. hele o et ürünlerinin reyonunun arkasına bir dolanın. iğrenç heryer atık çöp
Selma 7 ay önce
Belediye baskani ziyaret etti yiyecekler acikta satildi pandeminin basinda avm de haftalarca acikti bu pazar kimse görmüyormu bunu diyordum sonunda fark etmisler birileri hatayi
Faruk 7 ay önce
Kontrollu denilsede kontrollu olunmadiği ayrica calistigim.sirketimin duzcenin 2 fuarina katilim icin toplanan paralar ve sn valimizin iptal etmesi ic alir bisi degil madem.fuari iptal ettiler buna neden goz yumdular ne olucak simdi bu fuara katilan firmalarin hali kınıyorum gercekten kınıyorumm
Vatandas 7 ay önce
Belediye baskani yikacak yer bulamayinca kermes yapayim bari dedi demekki:)
Bekleyen 7 ay önce
Korona değil normalhayat
Ali 7 ay önce
Daha neler yapılacak neler olacak işin ucunda para olduğu müddetçe yaşayıp göreceğiz
Senol 7 ay önce
Rezalet...ve buraya getirende Düzce düşmanı gibi..o beyefendi bilmiyormu yasayı cignedigini
Düzceli 7 ay önce
Bişeyler satıyorlar ne var bunda. O zaman marketleri avm leri de kapatsınlar. Yada önce öncüye gelip 10bin bağışlasalardı organizasyonu öven reklam yerine geçecek bir haber yapardınız ama dimi. Yazık size adam olun azıcık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
kapalı