banner851

banner955

DÜZCE’DE MERCAN ORMANI OLUŞTURULDU

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Düzce’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonuyla Mercan ormanı oluşturularak kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Düzce 10.03.2021, 11:48 10.03.2021, 16:48
559

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlattıkları Mercan Seferberliği ile kadına yönelik şiddetle mücadele etmekle beraber kadınların kendi hikayelerini yazabilmeleri için fırsatlar sunmayı, karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almalarını sağlamayı hedefleniyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) kadına karşı şiddeti gündeme taşımak amacıyla Mercan Ormanları oluşturuldu. Düzce’de de Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde müdürler Hülya Arıkboğa ve Hülya Keskin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi personelleri ile birlikte AÇSHB Mercan Ormanı etkinliği gerçekleştirildi.

Öte yandan Bakanlık, 81 ile konuyla ilgili genelge gönderdi. Genelgede Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün kadına karşı her türlü ayrımcılığı önlemek ve kadının insan haklarını geliştirmek amacıyla faaliyet ve projeler yürütmek, bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek, sağlık, eğitim, kültür ve sosyal güvenlik başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların ilerlemesini sağlayıcı çalışmalarda bulunmak üzere görevlendirildiği hatırlatıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız