banner851

banner614

DÜZCE’DE SUSSUZLUK TEHLİKESİ KAPIDA!

banner619

Geçtiğimiz haftalarda etkili olan kuvvetli yağışlara rağmen Düzce’nin içme suyunu sağlayan Uğur Deresi’ndeki su debisi, son yılların en düşük seviyesine ulaştı. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Uğur Suyu’ndaki azalma nedeniyle Düzce’nin ana su borularında, basınç problemi yaşandığı belirtilerek, susuzluk yaşanmaması için içme suyunun bahçe sulamak için kullanılmaması uyarısı yapıldı.

banner846
Düzce 29.06.2020, 17:21 29.06.2020, 18:05
4455
DÜZCE’DE SUSSUZLUK TEHLİKESİ KAPIDA!
banner844

Düzce’de yaz aylarında yaşanması muhtemel su sıkıntısının önüne geçmek isteyen Düzce Belediyesi, v vatandaşlara ‘İçme suyuyla bahçe sulamayın!’ uyarısı yaptı.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Düzce’nin içme suyunu sağlayan Uğur Deresi’nde, su debisinin düşmesi nedeniyle ana su boru hattına istenilen seviyede su gelmediği ifade edilerek, Düzceli vatandaşlara içme suyunu bahçe sulamalarında kullanmama çağrısı yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Haziran ayı başından itibaren Düzce merkez içme suyu kaynağı olan Uğur Suyu Deresi’nden alınan ham su miktarında azalma yaşandığından, içme suyu arıtma tesisimize istenilen miktarda su gelmemektedir. Kullanımın yoğun olduğu saatlerde şebekemizde basınç düşmekte ve üst katlara su çıkmaması sorunu yaşanabilmektedir. Son birkaç yıldır devam eden problemin kökten çözümü için belediye başkanlığımızca DSİ ve İlbank A.Ş ile gerekli görüşmeler yapılmış olup kısa süre içerisinde ihale ve inşaat çalışmalarına başlanılması planlanmaktadır. Bu süreçte içme suyu ile bahçe sulaması yapmamanızı ve su tüketiminizde ekstra özenli davranmanızı rica ederiz.”

Yorumlar (19)
Recep 11 ay önce
Gercekten ayıp ya aynı sorun gecen senede yasandı simdide öyle bunu biliyolardı neden bir önlem alın mıyor beyaz nasayı aradım 2021 düzeliyeceni söylediler
Düzceli 12 ay önce
Bu olay beni İlgilendirmez. Koronanın ortasında banyo yapamıyoruz kombi çalışmıyor, ihtiyaçlarımızı gideremiyoruz resmen ya. Vermesinler İstanbul'a su. Yıllardan beri neyi doğru yaptılar ki bunu becersinler (:
E.K 12 ay önce
Bu soruna tez zamanda çözüm bulunmalı. Sabah saatlerinde başlıyan su kesikliği şu an saat 00.05 hâla devam ediyor. Abdest alıcak suyumuz bile yok. Düzce gibi bir bölgede böye su sıkıntısı çekilmesi normal değil. İnsanlar evlerinde mağdur oluyor. Nasıl bir çalışma sistemidir bu. İstanbula su veriliyor Düzce kendisi susuz kalıyor! Lütfen herkes CİMER’ e durumu bildirsin. Geçen yıl’ da yine aynı sorun vardı. Belliki Belediye kendi başına haledemiyor.
Yamalı Pantalon 13 ay önce
Düzce Belediyesinin izolasyon çalışmalarındaki yetersizlik ve oluşan sızıntılardan kaynaklı su kaybı yaşanıyor bence. İyi incelenip sorumluların tespiti ve gereğinin yapılması gerekmektedir.
Kazım Karabekir 13 ay önce
Beyköy olmasa susuz kalacaklar hala Beyköy’ü beğenmezler.Beyköy’lü olmayanda ne bilim
Samet 13 ay önce
Başka su alınacak yer mi yok tükendi mi bizi bu kadar mağdur ediyorsunuz. Yazıklar olsun Ağustos ayının su faturasını ödedim ben.Bahçe sulayanada hakkımı helal etmiyorum. Ayrıca çimere şikayet edeceğim yeter yahu yeter artık
Hasan fidan 13 ay önce
Sulama barajı şart içme suyu barajı şart Akçakoca da ileriye dönük baraj yapıldı düzceye de yapılmalı uğursuyuna güveniyoruz kurak ve susuzluktan sıkıntı çekeceğiz
Turgut 13 ay önce
Daha geçen gün DSİ yetkilileri göre bu günlerin suların en taşkın olduğu günler olduğunu söyledi. Koskoca (!) DE SE İ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
parçalı bulutlu