banner851

banner955

DÜZCE’DE TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI DENETLENMİYOR MU?

Koronavirüs salgını vaka sayısının yüksek seyrettiği şu günlerde, kentte toplu ulaşım hizmeti veren Düzce Belediyesi iştiraki Düzce Ulaşım A.Ş minibüslerinin kapasitesinden fazla yolcu alması, vatandaşların tepkisine yol açıyor. Vatandaşlar, yoğunluk olan bazı hatlara ek seferler düzenlenmesini istiyor.

Düzce 19.02.2022, 11:51 19.02.2022, 15:58
1349
banner1032

Tüm dünyada Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgını kâbusu sürüyor. Türkiye ile birlikte vaka sayısının yüksek seyrettiği Düzce’de, alınan önlemlere rağmen özellikle toplu ulaşım araçları, salgının yayılım riskini daha da çok arttırıyor.

Düzce’de toplu ulaşım hizmeti veren Düzce Belediyesi iştiraki Düzce Ulaşım A.Ş minibüslerin kapasitesinden fazla yolcu taşıması, tepkileri de beraberinde getirdi.  Dün, Düzce  -  Yeşiltepe seferini yapan 40 sefer numaralı minibüste vatandaşlar tarafından çekilen görüntüler, tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, yoğunluk olan bazı hatlarda sefer sayılarının yükseltilmesini istedi.

“Kovid-19’a yakalanırsak bunun sorumlusu kim olacak”

Sesini duyura bilmek için konu ile ilgili şikâyetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsAp ihbar hattına yapan diyabet hastası bir vatandaş, Düzce Belediyesi’ne “Nerede kaldı bu denetimler?” diye sordu.  Minibüslere kapasiteden fazla yolcu alındığını belirten vatandaş, “Düzce Ulaşım A.Ş. 'ye ait 40 sefer numaralı Yeşiltepe Hattı,  14.30 saatlerinde merkezden Yeşiltepe'ye gitmekte olan bu araçta birçok yolcu binen yaşlılara yer verirken ayakta kadınlı erkekli birbirleriyle dip dibe yolculuk yaptık. Ben kronik diyabet(şeker) hastasıyım ve oturan yolcular haricinde 11 kişi ayaktaydı. Merdivende oturan dahi vardı. Şoför yer olmadığını gördüğü halde yolcu almaya devam etti. Hamile olan bir kadın ise yolculuk boyunca ayakta bir oraya, bir buraya sallanarak gitti. Ben ise araç ani fren yapınca düştüm, diğer yolcular tuttu. Bir yolcu inecekken 5 -6 yolcu bu sağanak yağmurun altında yolcu inene kadar otobüsten inmek zorunda kalıyor. Maske zorunluluğu olduğundan bu kalabalıkta zaten, kimse maskesini açamıyor korkudan. Fakat nefesi zor alıyorken üstüne içerisi havasız olup, hava çok soğuk olduğundan cam bile açamadı yolcular. Ben ve diğer yolcular zorunda kalmasak zaten binmeyiz. Ben bu kadar kalabalığın arasında Kovid-19 'a veya başka bir bulaşıcı hastalığa / enfeksiyona yakalansam bundan kim sorumlu olacak? Ulaşım A.Ş. mi? Kim bu sorumluluğu kabul edebilecek?  Her seferinde şikâyet etmekten biz halk olarak yorulduk ve bıktık, ama onlar bıkmadı. Gerekli cezai işlem uygulaması yapıldığını söylüyorlarken, başka bir yerden kulağımıza gelen duyumlara göre, sadece sözlü uyarı yapılıyormuş. Nerede Covid-19 tedbir kapsamları? Nerede bu Düzce'nin Ulaşım Denetimleri? Sadece ben değil hiçbir insan buna mecbur değil. Benim ve başka insanların hayatları tehlike konusu bu. Her defasında kulak ardı ediliyoruz” diyerek veryansın etti.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (27)
Hasan Hüseyin 8 ay önce
Çocuğum tek dolmuşla okula gidiyor diye seviniyorduk. Haftanın 2-3 günü sabahları hep dolu gelmeye ve durakta bırakıp almamaya başladı. Çocuk okula geç kaldığı için de mecburen servise verdik. Dolmuş ile 80 TL lik mesafeye hem 20 dk daha geç hem de 280 TL servise mecbur kaldık. Otobüs olsa idi bu sorun olmazdı.
Ertan demir 8 ay önce
İki senedir hiç binmemistim geçen hafta bindim bir hata yaptım bindim iki durak sonra hemen indim böyle şey olmaz nefes alacak adım atacak yer yok TV de anlatıyor bir de örnek sehirmisiz rezil rezil otobüsler.
Vatandaş 8 ay önce
Dolu otobüse binmeyelim gitsin peşine şikayet edelim kitlensin şikayet hattı bakalım kaç gün dayanacaklar deneyelim halk baskı yapacak yoksa balık istifi devam
Ramazan 8 ay önce
Gülünü seven dikenine katlanır, bbu yeni halk minibüsleri kimler neyi hesap ederek aldılar... Halk otobüs bilet fiyatları 5 TL ye dayanmış bundan şikayet yok araç küçük diye şikayet ediliyor. Sonraki araca binersin, duzceye yakışır bu minibüsler, önceki halk otobüslerin nesi vardı da sözleşmelerini iptal etiler, rant kavgası..
Şampiyon 8 ay önce
Bu sistemi getirinde kesinlikle bir eksiklik vardır …. Neresinden tutarsan tut işe yaramaz halk zulüm çekiyor….. Araçlar çoook ufak , duraklar çok küçük ve kullanışlı değil…..
Düzce'li.. 8 ay önce
Bilimsel olarak toplu taşıma standartları var.. Bu taşıtlardan toplu taşıma olmaz.. Herkes bunu biliyor, ama Ankara şu taşıtlar alıncak diyor.. Parklar ı millet bahçesi yapın,TOKİ ihale etsin, ticari kısımlarıda şu şirketlere verin diyor.. Yönetimlerde günah keçisi gibi kalıyor ortada.
Düzce'li.. 8 ay önce
1,78 boyunda biri bile koltuklarda düz oturamıyor.. En kısa mesafe giden biri olarak, resmen zulüm diyorum.. Zemin düz değil, merdivenli sistem aralar dar ayakta insanlar iç içe gidiyor. Milletin suskunluğunu yanlış anlamayın, insanlar her konuda patlama noktasında.
Düzce'li.. 8 ay önce
Günaydın.. Bu araçların hiç bir yeri toplu taşıma standarlarına uymuyor demedikmi.. Üç gün önce öven yine sizdiniz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu