banner851

banner955

DÜZCE’DE TÖREN DÜZENLENDİ…

İki asra yakın bir zamandır, geçmişten geleceğe Türk halkının mülkiyetinin teminatı olan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kuruluşunun 175. yıldönümünü kutluyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 175’inci yıl dönümü nedeniyle Düzce’de tören düzenlendi.

Düzce 27.05.2022, 14:00
446
DÜZCE’DE TÖREN DÜZENLENDİ…

Tapu Kadastro Teşkilatının 175. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Düzce Tapu Kadastro İl Müdürlüğü tarafından Anıtpark Meydanında kutlama programı yapıldı.

Törene Düzce Tapu Müdürü Gülsen Sağlam, Kadastro Müdürü Cihan Bilgehan Yalçın ve kurum çalışanları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Düzce Tapu İl Müdürü Gülsen Sağlam, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Türk halkına kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarına devam ettiğini kaydederek, “Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerine devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonuna tam 175 yıldır siz vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz” dedi.

“Teknolojik gelişmelerden en önlerde!”

Tabu ve Genel Müdürlüğü’nün bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip olduğuna dikkat çeken Sağlam, “web tapu, tapu takas, e-haciz, parsel sorgulama, e-randevu, Türkiye tapu, 3 boyutlu kadastro, yetki alanı dışında tapu işleri projelerle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için alt yapısını geliştirmeye devam etmektedir. İlham veren kamu yönetimi projeleri ile web tapu sistemi projesine laik görülen Genel Müdürlüğümüz teknolojik gelişmelerden en önlerde yer alan devlet kurumlarından biridir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızla hem çalışanlarımızın isteklerini hem de vatandaşlarımızın işlemlerini en kısa sürede tamamlamaları için yoğun çaba harcamaktayız. Bu yoğunluğun yansıması olarak saniyede ortalamam bir işlem gerçekleştiriyoruz. Bu işlemler neticesinde Türkiye’de 2021 yılında yapılan işlemleri ile devletimizi 24 milyar 319 milyon lira harç geliri aktarılmıştır” şeklinde konuştu.

Önemli projeler hayata geçirildi!

Genel Müdürlüğü’nün 2001 yılından bu yana önemli projeleri hayata geçirdiğini belirten Sağlam, “2021 yılında fedakarca çalışan arkadaşlarımız sayesinde ise önemli projeler hayata geçti. Bunlardan bazılarını sırlanacak olursak; tapu başvuru sorgulama ile tapu müdürlüğüne gitmeden yapılan başvurulara bağlı işleminizin aşamalarının durumunu internet üzerinden görülebilmekte. Güvenilir hesap, alım satım işlemlerinde takas bank ile diğer bankalar aracılığı ile para transferi güvenli bir şekilde yapılabilmekte. Sanal müze, kültür hazinelerimiz bir tık ötede. Yüzlerce yıllık arşivimiz oluşturduğumuz sanal müzede halkımız ile paylaşılmakta. 3-B şehir modelleri, 3-B kadastro altlıklarının oluşturulması projesi ile vatandaşlarımız gayrimenkul alım satım süreçlerine gayrimenkulün alan büyüklüğü, oda sayısı gibi yapı ve bağımsız bölümlere web ve mobil uygulama üzerinden ulaşabilmekte. Değer bilgi bankası ve toplu değerleme sistemi sayesinde uluslararası standartlara ve bilimsel normlara uygun bir şekilde taşınmazların toplu değerleme yöntemi ile belirlenerek çeşitli ölçeklerde değer haritaları üretilip güncelliğinin korunması sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar (3)
hakan 7 ay önce
yahu tapuda bu kadar personel nereden çıktı..biz neden saatlerce bekliyoruz ozaman.aklım almıyor..kapalı duvarlar ardında dağlar varmış demekki.
gülsen Sağlam 6 ay önce
Hakan bey size müdürlüğümde çay ikram etmek isterim Anıt da olan Tapu ve Kadastro Birimi ile birlikte Valilik Daire Müdürleri ile şube Müdürleri eksik olmasınlar bizi yanlız bırakmadılar
Düzceli Nusret 7 ay önce
Gülsen hanım geldiğinden beri gerçekten vatandaşı da düşünerek işlemlerimizi her zaman hızlı bir şekilde çözüme ulaştırıyor ve önemli bir konu olduğunda direkt muhattap olabiliyor. Diğer müdürlerimizden de bu ilgiyi bekliyoruz Düzce halkı olarak..