banner851

banner614

DÜZCE’DE VATANDAŞLAR BALKONDA SEBZE YETİŞTİRİYOR

Düzce’de kovid-19 salgını sürecinde yaşamını şehirde sürdürüp toprakla uğraşmaya yönelenler, uygun toprak şartlarını sağlayarak evlerinin balkonlarında sebze ve meyve yetiştirebiliyor.

banner619
Düzce 15.05.2021, 10:45
1283
DÜZCE’DE VATANDAŞLAR BALKONDA SEBZE YETİŞTİRİYOR

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde şehirlerden kırsala göç artarken, yaşamını şehirde sürdürenlerin bir kısmı toprağa dönmeye ve buna uygun hobiler edinmeye başladı.

Düzce’de çoğu vatandaş, saksıda sebze ve çilek yetiştirmeye yönelirken, arazilere konteynır yerleştirerek buralarda tarım yapanların yanı sıra kentte yaşayıp bu imkanlara sahip olamayanlar da balkonlarında saksıda sebze ve çiçek yetiştirmeye yöneldi.

Kapanma döneminde halk tarlalarına koştu…

29 Nisanda başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü sone erecek olan 17 günlük tam kapanma dönemini fırsata çeviren Düzce’deki fındık üreticileri de kırsal bölgelerdeki fındık bahçelerine koştu. 17 Günlük tam kapanma döneminde, Yığılca ve Akçakoca ilçesi başta olmak üzere ilçelere büyük oranda göç yaşandığı öğrenilirken, fındık üreticileri tarlalarındaki yıllık bakım ve ilaçlama işleri ile uğraşıyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)