banner851

banner955

DÜZCE’DEN GEÇEN 3 YOLDA SON DURUM…

2 yılın ardından kısıtlamasız geçecek Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla vatandaşlar yollara döküldü. 3 önemli güzergahın geçtiği Düzce’de Anadolu Otoyolu’nun Ankara istikametinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. D-100 ve D-655 karayollarında da trafik yoğunluğu saatler ilerledikçe artıyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm ekipler sahada…

Düzce 30.04.2022, 11:50 30.04.2022, 11:05
598
DÜZCE’DEN GEÇEN 3 YOLDA SON DURUM…

2 yılın ardından kısıtlamalar olmadan geçirilecek olan 5 günlük Ramazan Bayramı tatili dün akşam itibariyle başladı. Gurbetçilerin bayramı memleketlerinde geçirmek için yollara döküldü. Ülkenin iki büyük kenti İstanbul ve Ankara’yı birbirine bağlayan Anadolu Otoyolu’nda da trafik yoğunluğu başladı.

Ankara istikametinde trafik yoğun

Sürücüler, otoyolun Ankara istikameti Düzce ve Bolu Dağı kesiminde akıcı yoğunluğa neden oluyor. Kaynaşlı, Sarıçökek, 1, 2 ve 3'üncü Bolu Dağı viyadükleri, Bolu Dağı Tüneli, Elmalık, Abant kavşağı, Kaynaşlı gişeleri ile tünel arasında bulunan viyadükler kesiminde, D-100 kara yolu Bolu Dağı geçişi kesimlerinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

İstanbul istikameti sakin

Yol üzerinde meydana gelen hasarlı trafik kazaları da trafiğin zaman zaman engelleniyor. Yolun bayram dolayısıyla kaçısın başladığı İstanbul istikametinde ise araç yoğunluğu yaşanmıyor.

Ekipler sahada…

Karayolları ekiplerinin yanı sıra Düzce ve Bolu il emniyet müdürlüklerine bağlı trafik ekipleri, otoyolda ulaşımın aksamaması için kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Sürücüler herhangi bir olumsuzluk oluşmaması için ve özellikle emniyet kemerlerini takılı bulundurmaları için sürekli uyarılıyor.

D-100 ve D-655’te de yoğunluk artıyor

Ülkenin önemli bir geçiş noktası olan Düzce’de D-100 Karayolu ile D-655 Batı Karadeniz Bağlantı Yolu’nda da trafik yoğunluğu yaşanırken ekipler bu bölgede de saha çalışmasını sürdürüyor. Öte yandan 5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde yap-işlet-devret kapsamında olmayan tüm köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız