banner851

banner955

‘DÜZCELİ KARDEŞLERİMİZ İTİBAR ETMESİN’

Düzce Belediyesi araç garajında önceki döneme ait otobüslerle poz veren Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, yeni sistemin başarısız olarak niteleyerek otobüslerin çürümeye terk edildiğini, milli servetin heba edildiğini savunmuştu. Belediyeden Cemşit’in iddialarına yanıt geldi. Yapılan açıklamada otobüslerin hurda olduğu belirtilerek, Cemşit’in sığ siyaset yaptığı savunuldu.

Düzce 29.04.2022, 12:02 30.04.2022, 17:12
3618
‘DÜZCELİ KARDEŞLERİMİZ İTİBAR ETMESİN’

Düzce Belediyesi’nin halka daha kaliteli ve hızlı toplu ulaşım hizmeti verilmesi amacıyla 2 yıl önce devreye soktuğu yeni sistemin eziyete dönüştüğünü savunan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, kullanılmayan büyük otobüslerin neden yeniden devreye alınmadığını yerinde sorgulamıştı.

Cemşit: Milli servet heba ediliyor

Düzce Belediyesi araç parkında bulunan ve kullanım dışı olan otobüsleri inceleyen Cemşit, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Başkan Dr. Faruk Özlü ve yönetimini başarısızlıkla eleştirdi,  “Çürümeye terkedilmiş bu otobüslerin hali içimizi sızlattı” sözleriyle de milli servetin heba edildiğini savundu.

"Uğraştırmadan Ulaştırıyoruz" sloganıyla uygulamaya koyulan ulaşım master planını ‘Başarısız’ olarak niteleyen Cemşit, Özlü’den “Çürümeye terkedilmiş bu otobüsler neden parkta atıl bir şekilde yatmaktadır?” sorusuna cevap istedi.

Belediye: Otobüsler hurda

Cemşit’in açıklamalarına Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi. Cemşit’in önünde poz verdiği otobüslerin hurdaya çıktığı vurgulanırken, “Söz konusu açıklamaya konu olan otobüsler, ‘ekonomik kullanım ömrünü tamamlamış, hurdaya çıkmış oldukları için’ hizmet dışı bırakılmıştır. Ağırlıklı olarak TCV adı verilen otobüslerin yer aldığı bu satış için Belediyemizce iki defa ihaleye çıkılmıştır.” denildi.

Üçüncü ihale mayısta

Şimdiye 2 kez ihale yapıldığı 3 otobüsün satışının yapıldığı belirtilirken, süreçle ilgili “Birinci ihale 27 Temmuz 2021 tarihinde yapılmıştır. 28 adedi TCV, 10 adedi dizel olmak üzere toplam 38 adet otobüs için teklif veren firma satışa esas bedeli Belediyemize yatıramadığı için 240.000 TL tutarındaki teminat mektubu nakde çevrilerek ihalesi iptal edilmiştir. İkinci İhale 21 Ekim 2021 tarihlerinde yapılmış, ancak 3 adet otobüs için teklif gelmiş ve söz konusu 3 adet otobüsün satışı gerçekleştirilmiştir. Üçüncü ihale Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir.” bilgileri paylaşıldı.

‘Sığ siyasete itibar etmeyin’

CHP İl Başkanı Cemşit’in belediyenin garajındaki hurda araçlarla verdiği pozlar ve ithamları ‘sığ siyaset olarak nitelendirilerek, “Sayın Semih Cemşit’in açıklaması ‘bilgiden yoksun’, ‘kamuoyunu yanıltıcı’, ‘siyasi rant devşirme amacına matuf’, ‘sığ siyaset’ geleneğinin yeni bir örneği olarak değerlendirilmektedir. Bu tür ‘sığ söylemlere’ Düzceli kardeşlerimizin itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz.” ifadeleriyle Düzceliler’e ‘itibar etmeyin’ denildi.

banner844
Yorumlar (16)
ibb 8 ay önce
sen düzce yi boşver de şu istanbulun haline bak haline rezillik. hurda da değil bu arada o otobüsler satış yapılacak.
Ahmet Y. 8 ay önce
O araçlar, 20 yaşında bile yok. Alınalı kaç gün oldu ki, hemen hurdaya ayrıldı?
düzceli 8 ay önce
Hurda diye bir şey olmazdı, eğer doğru düzgün bakımını yapsaydınız.
Vatandaş 8 ay önce
Ülkeyi ne hale getirdiniz yinede başkaları hatalı oluyor. 2023 te görüşeceğiz.
Reis 8 ay önce
Hurda sizin düzce sokaklarına doldurduğunuz oyuncaktan bozma minibüsler..
Millet 8 ay önce
Önceki dönem CHP mi kim
editöre not 8 ay önce
TCV otobüsün markası "CNG" olarak adlandırılan sınıfta yer alır
Vatandaş 8 ay önce
Okul yolunda öğrencileri dolu olduğu için otobüse almıyorlar. Siz park alanında otobüsleri çürütün. Bu otobüsler milletin parası ile alındı. Cebinizden çıksa böyle yapmazsınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız