banner851

banner955

DÜZCELİ YETİŞTİRİCİLER DİKKAT! TALEP ALIMI BAŞLADI

Düzce’de TMO tarafından gerçekleştirilecek arpa satışı için besici ve yetiştiricilerin talepleri alınmaya başlandı. 24 Ekim’e kadar sürecek talep alımları, üretici örgütleri aracılığıyla gerçekleştirilecek. Öte yandan bakanlık, arpa satış fiyatını, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında belirlediğini duyurdu.

Düzce 18.10.2022, 15:25
469
DÜZCELİ YETİŞTİRİCİLER DİKKAT! TALEP ALIMI BAŞLADI

Düzce’deki hayvan yetiştiricilerini ilgilendiren haber… TMO’nun un ve yem regülasyon çalışmasının 2022 ve 2023 sezonunda da devam edeceği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Bakanlığımıza bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kurulduğu 1938 yılından bugüne kadar gerek üretici gerek tüketici lehine görev alanındaki ürünlerde piyasa istikrarı sağlamakta ve ülkemizin gıda arzında sigorta görevini sürdürmektedir. Bakanlığımız Toprak Mahsulleri Ofisi vasıtasıyla 2021/22 sezonunda un ve yem regülasyonu çalışmalarını başarı bir şekilde yürüterek hububat piyasalarında istikrar sağlamış, ekmek üreticilerimiz ile besici ve yetiştiricilerimizin maliyetlerinin azaltılmasına ciddi manada katkıda bulunmuştur. Bu çalışmanın 2022/23 sezonunda da aynı anlayış içerisinde uygulanarak un ve yem regülasyon çalışmasının devam edilmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda bakanlığımızca TMO aracılığıyla besici ve yetiştiricilerimizin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satış işlemi başlatılmıştır. Bu kapsamda TMO tarafından gerçekleştirilecek arpa satışı için besici ve yetiştiricilerimizin talepleri 17-24 Ekim tarihleri arasında üretici örgütleri aracılığıyla alınacaktır. Söz konusu arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5 bin 250 TL olarak belirlenmiştir. Bakanlığımız önümüzdeki süreçte de güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir.

Piyasa istikrarını sağlama hususunda her türlü yetkiye sahip olan Toprak Mahsulleri Ofisimiz, stok takviyesi ve piyasaya ürün arzına yeni hasada kadar kesintisiz olarak devam edecek olup, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirleri alacaktır.”

Yorumlar (1)
Nail ERDİNÇ 2 ay önce
Genç ve dinamik donanımlı görev aşığı emre kardeşim e başarılar diliyorum yolun bahtın açık olsun Allah hakkında hayırlı olanı nasip etsin kardeşim
Yeni Sayımız