banner851

banner614

DÜZCELİLER'E 'SABIRLI OLUN' ÇAĞRISI

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, tasarruf gerekçesiyle otobüs seferlerinde yaptığı revizyon nedeniyle büyük tepki alan Düzce Belediyesi'nin ulaşımla ilgili çalışmalarının beklenen sonucu verip vermeyeceğini görmek için biraz sabırlı olmak gerektiği yönünde bir açıklama yaptı. Çalışmanın altyapısında istatistiki veriler olmasını olumlu karşılayan Er, "Düzce Belediyesi'ne ve konuyla ilgili çalışma yapanlara, vatandaşlarımızın anlayış göstermelerini rica ediyor, süreci dikkatle takip edeceğimizi tekrar vurguluyoruz." ifadesini kullandı.

banner846
Düzce 19.09.2019, 11:53 20.09.2019, 16:25
2475
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi'nin mali tedbirler kapsamında  yeniden düzenleme yaparak, tasarruf sağlamayı planladığı ulaşım ağı düzenlemeleri ile ilgili, Düzceliler'in biraz sabırlı olmasını istedi.

"Zarar etmesinin önüne geçilmesi elzemdir"

İl Başkanı Er, yaptığı yazılı açıklamada, Düzce Belediyesi'nin en önemli hizmet kollarından birisinin ulaşım olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Hizmet olmasının da ötesinde fayda maliyet analizi çerçevesinde değerlendirilmesi gereken ve ekonomik manada zarar etmesinin önüne geçilmesi elzem olan ulaşım ile ilgili, Düzce Belediyesi bir master plan hazırlamış, bilimsel yöntemler izleyerek hem maddi anlamda hem de verimlilik çerçevesinde çözüm arayışı içerisinde olduğunu belirtmiştir. Konuyla ilgili çalışma geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulmaya başlanmış ve bir çok kesimden tepki çekmiştir."


 

"Belediye ağır ekonomik bedellerle karşı karşıya kalıyor"

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ulaşımla alakalı hiçbir sorun kalmayacağının yetkililerce ısrarla vurgulandığını belirten Er, "Özellikle ara saatlerde yolcu sayısının çok düşük olması paralelinde belediyenin ağır ekonomik bedellerle karşı karşıya kalması, bilimsel çalışmalarla oluşturulan yeni sistemin sağlıklı sonuç verip vermeyeceğini görmek için biraz zaman tanınmasını gerekli kılmaktadır. Ana hatlardaki araç sayısının arttırılarak, iç bölgelere çok fazla otobüs sokmadan Düzce’ye ulaşımı daha hızlı hale getirmenin mümkün olacağı üzerine vurgu yapılan ilgili çalışma ile alakalı bizler de gerek yolcu sayısı ve kapasitesi çerçevesinde oluşturulacak hat optimizasyonu ile varılacak sonuçları dikkatle takip edeceğiz." ifadelerini kullandı."Kazananın Düzce ve Düzceliler olmasını istiyoruz"

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er açıklamasında son olarak şunları kaydetti:

"Her sabit uygulamada yapılan bu tip köklü değişiklikler gibi, Düzce Belediyesi'nin toplu taşıma ile alakalı değişiklikler ve yeniden yapılandırmaları da ilk dönemlerde elbette, istenmese de, bazı aksaklıklar ve memnuniyetsizlikler oluşturacaktır. Fakat çalışmanın istatistiki veriler çerçevesinde yapılıyor olması ve sonuçta gerek belediyenin gerekese de vatandaşların memnun olacağı yeni bir sisteme kavuşulacağı ile alakalı yapılan açıklamalar paralelinde bizler de vatandaşlarımızdan bu yeni süreç ve sistemle alakalı biraz sabır, biraz da belediyeye ve konuyla ilgili çalışanlara anlayış göstermelerini rica ediyoruz. İYİ Parti olarak vatandaştan istenilen süreci ve sonrasındaki olumlu olumsuz sonuçları dikkatle takip edeceğimizi tekrar vurguluyoruz. Neticede kazananın Düzce ve Düzceliler olmasını istiyor ve bu doğrultuda çalışıyor ve çalışanlara destek veriyoruz"

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (26)
nuri 2 yıl önce
''Damarlarda asil kan olmayınca''böyle oluyor.Elbet kripto hainlerden hesap sorulacak.
Yorumcu 2 yıl önce
Hizmette tasarrufa gidwcek kadar soydular belediyeyi ozamanda konussaydinya
feti81 2 yıl önce
Belediye otobüslerinin zarar ettiğini anlamak mümkün değil. 40 kişilik araçlar 100 ve üzeri insan taşıyor. Ayrıca bir çok ilde dolmuşlar var. Bizde neden yok? Milleti sadece otobüslere mecbur etmek eziyettir.
Dolmuş minibüsler hem halkı, hemde trafiği rahatlatır. Birçok kişide istihdam olur. Hem de belediye kasasına masrafsız para girer.
Vatandaş 2 yıl önce
Temmuzda sanki okul vardı okula işe geç kalıyoruz sabah 8 de geçmesi gereken otobüs 8:15 20 gibi geçiyor kalıcı konutlar halkı perişan her çıkışın bir inişi var zaman hızlı
Nurdan Türkmen 2 yıl önce
Size saltanat millete sabır..siz, başkan ve tüm belediyeye yerleştirdiğiniz akrabalar ne gibi bir tasarrufa gittiniz!?? Varsa yoksa kendi rahatlığınız..bir israf varsa sizden öncekilere faturayı kesin, sizi seçen millete değil. Sonra oy bek
Garip 2 yıl önce
Belediyecilikte her sektörde kar edilmez.Şirketlerinden yatırımlarından kar etsinler.Ancak ulaşımdan tasarruf yaparak kar etmeyi düşünüyorlarsa sandıkta bedelini öderler.Otobüslerde insanların tepkilerinere bilimsel bi çalışma yaptırsınlar
Ulaştırma 2 yıl önce
Suç dosyaları adlı sicil kaydına bakın kimler şöför nasıl olmuş o sicille bide halk emanet ettınız egitim sıfır
AKALIN 2 yıl önce
zarar ettiğini araştırık görenler vatandaşın arabalara daha binmeden başlayan çilesini nasıl görmüyor millet bilet aramaktan dolum yapıçak yer aramaktan illAllah etti arabalara biletsiz bindiğinde hepsini demiyelimde bir çok kendini bilmez suratsız şöförün hakaretine maruz kalmakta özellikle bayanlar ... buda çok çiddi bir sorun sebeplerinide vatandaş bilmiyo ama sizler çok iyi biliyorsunuz madem bunu sataçak yerlere kar vermek istemiyosunuz ozaman arabalarda kendiniz satın milleti uğraştırmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın