banner851

banner955

DÜZCELİLER’E ŞİİR SEVGİSİNİ SESİYLE AŞILIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seslendirdiği ve geçtiğimiz ay sosyal medya platformlarından yayınlanan "Türkiyem" şiirinin ardından merakla beklenen ikinci şiiri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Başkan Özlü'nün sesinden, ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim" adlı şiir dijital medya platformlarındaki yerini aldı.

Düzce 13.10.2021, 15:30
953

Yıllarca bürokrat olarak hizmet eden, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ardından Düzce Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Dr. Faruk Özlü'nün çok fazla bilinmeyen bir yönü geçtiğimiz ay seslendirdiği şair Turgut Uyar’a ait "Türkiyem" adlı şiir ile ortaya çıkmıştı.

Başkan Özlü'nün geçtiğimiz ay seslendirdiği, şair Turgut Uyar'a ait "Türkiyem" adlı şiirini sosyal medya platformlarında yayınlanmış, binlerce beğeni yorum ve paylaşım yapılmıştı. Başkan Özlü'nün ikinci şiiri bugün itibari ile dijital medya platformlarından sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

DÜZCE'DE SANAT FAALİYETLERİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Başkan Özlü'nün ilk şiir klibini ülke çapında da büyük ilgi gördü. Binlerce yorum paylaşım ve beğeni alan şiir hem Düzce'nin tanıtımına da büyük katkı sağladı. Klibe olan ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Özlü, "Gençlik yıllarından itibaren şiire ve sanata büyük ilgi duyuyordum. İlk kez stüdyoya girip değerli şairlerimizin şiirlerini seslendirme fırsatı buldum. Yoğun iş temposunun yanı sıra sanatı da ihmal etmek istemedik. Seslendirdiğimiz şiirlere ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Düzce'de de pandemi nedeniyle biraz sekteye uğrayan sanatsal faaliyetlere daha fazla ağırlık verileceğini şimdiden bildirmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (7)
1 yıl önce
Siz hiç sevilmiyorsunuz.Sizin için her şey güllük gülistanlık.Tadını çıkarın az kaldı gidicisiniz. Arkanızdan Millette size şiir okucak.Milleti güldürüyorsunuz.
PARASI DEĞERSİZ OLAN ÜLKE 1 yıl önce
SAYIN ÖZLÜ TÜGVAYA AKTARILAN 3.000.00 TL NİN HESABINI VERMEK DÜZCE VATANDAŞINA NAMUS BORCUNDUR YATACAK YERİNİZ YOK SİZİN HARAM ZIKKIM OLSUN ÜLKENİN İÇİNDEN GEÇTİNİZ HİÇ Mİ UTANMADINIZ? BU MEMLEKETİ SOYMAKTAN BAŞKA HİÇBİR ŞEYE YARAMADINIZ AMA BU HALK BİR GÜN SİZE DUR DİYECEK O ZAMANDA HANGİ AMERİKA EYALETİNE KAÇACAKSINIZ MERAK EDİYORUM
Cevap 1 yıl önce
Şaka gibisiniz sayın bakan
YOK ARTIK 1 yıl önce
İŞ YAPIN İŞ İŞ. MİLLET AÇLIKTAN KIRILIYOR, DÜZCE HİZMET BEKLİYOR !
Akpli 1 yıl önce
Klip çekti şimdi de şiir.. güzel bravo ! Ülkenin en kötü havasına sahip belediye başkanı şiir ile gündeme geliyor valla tebrikler..
Vatandaş 1 yıl önce
Boş vakti çok demekki, şiir falan.Şiir oku diye oy vermedim başkan.
Yeni Sayımız