banner851

banner614

“DÜZCELİLER’İN ÇIKARLARINI SONUNA KADAR KORUYACAĞIZ”

Düzce’nin çehresini değiştirecek projelerin düğmesine art arda basan ve 2021 yılına iddialı bir giriş yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hemşehrilerinin sağlıklı bir yaşamı benimsemesi için sportif aktiviteleri de yatırımlarda ön plana çıkartıyor. Bu kapsamda şehir merkezinde hava kirliliğine yol açan motorlu taşıtlar yerine bisiklet ve scooter kullanımını teşvik eden bir çalışmaya imza atan Başkan Özlü, Öncü Haber’e özel yaptığı açıklamada, kente her açıdan büyük katkı sağlayacak bu projenin güzelliğini gölgelemeye çalışmakta itham ettiği İYİ Parti’nin ihale üzerinden haksız bir karalama seferberliğine kalkıştığını vurguladı. Özlü, Düzce Belediyesi olarak Düzce halkının çıkarlarını sonuna kadar korumaya kararlı olduklarının da altını çizdi.

banner619
Düzce 21.05.2021, 19:25 22.05.2021, 15:18
1417

İYİ PARTİ BELEDİYENİN HER İCRAATINA MUHALEFET

İYİ Parti, Düzce Belediyesi’nin neredeyse her icraatını eleştiri süzgecinden geçirmeye devam ediyor. Bu kez Düzce Belediyesi’nin 7 Ocak Perşembe günü gerçekleştirdiği akıllı bisiklet ve scooter ihalesini önce mecliste sorgulayan İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı, sorularına cevap alamadığını öne sürerek, bu kez basın açıklamasıyla konuyu irdeledi. Açıklamada kaygıların giderilmesi amacıyla şu sorulara yanıt arandı:   

1- İstanbul Caddesi üzerinde 12 adet büfe İzmirli bir firmaya ihale yolu ile verilmiş midir?

2- Bu ihale ne zaman yapılmıştır ve büfe kiralanması olarak mı yapılmıştır?

3- Kamuoyunda konuşulduğu üzere, 12 adet büfenin verilmesi,  akıllı bisiklet ve scooter çalıştırma hakkı verilmesi ihalesinin şartnamesinde mi yer alıyor?

BAŞKAN ÖZLÜ ÖNCÜ HABER’E KONUŞTU

Bu soruların muhatabı olan Düzce Belediyesi’nden Öncü Haber’e özel açıklama en yetkili ağızdan geldi. Düzceliler’in ihale ile ilgili akıllarında tek bir soru işareti bile kalmasını istemeyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gerekli belge ve bilgiye belediyeden rahatlıkla ulaşabilecek olan İYİ Parti’nin ihale üzerinden karalama siyaseti yapmaya çalıştığını vurguladı.

“MAKSATLI AÇIKLAMALAR MEMLEKETE FAYDA DEĞİL ZARAR SAĞLAR”

Daha güzel bir Düzce için çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Özlü, bu tür maksatlı açıklamaların memlekete fayda değil zarar sağlayacağına dikkat çekti.

Düzce Belediyesi’nin her icraatının altında bir şey aramayı ve eleştirmeyi görev addeden odakların vatandaşları yanlış düşünmeye sevk etmesini eleştiren Özlü, söz konusu ihalenin detaylarını madde madde şöyle aktardı:

“DÜZCE BELEDİYESİ’NE BİR KURUŞ MALİYETİ BULUNMUYOR”

1. Söz konusu ihale şartnamesi 300 adet bisiklet, 200 adet scooter ve belediye tarafından yerleri belirlenecek 7 adet Vitamin Büfe’den oluşmaktadır. Bu yönüyle ihale bir bütünlük arz etmektedir.

2. Söz konusu yatırımı ve işletmesini yapacak firma 10 yıl süre ile cirosunun yüzde 5'i kadar bir meblağı her yıl Düzce Belediyesi’ne ödeyecektir. Bunun neresi yanlış?

3. Proje ile Düzceli kardeşlerimize bir taraftan büyük şehirlerde yaşayanların sahip olduğu bisiklet ve scooter kullanma imkanı sunulurken, aynı zamanda belediyemize de gelir getirilmesi hedeflenmiştir. Bunun neresi eksik?

4. Bu yatırımın Düzce Belediyesi’ne bir kuruş maliyeti bulunmamaktadır. Ne kadar güzel?

“ZİHİNLERİ KİRLİ BİR KISIM ÇIKAR ÇEVRELERİNE İTİBAR EDİLMEMELİ”

“Düzce Belediyesi Düzce halkının çıkarlarını sonuna kadar korumaya kararlıdır.” vurgusu yapan Başkan Özlü,  “Zihinleri kirli bir kısım çıkar çevrelerinin tezviratlarına itibar edilmemesini rica ediyorum. Söz konusu yatırım Düzceli kardeşlerime hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (6)
Düzceli'nin çıkarları 5 ay önce
Şehirin en işlek caddesine 7 büfe koyarak esnafın çıkarlarını nasıl düşünecekler çok merak ediyorum.Bence yersiz ve taraflı bir karar olmuş ihale neden yapılmamış? Yaptık oldu zihniyeti olduğu sürece KAYBEDECEKLER...
Bisiklet ok digeri cok sa 5 ay önce
Bisiklet ok insanlarin ulaşımı için ama disardan yatırımcı getirip kendi esnafinin isini bozan büfe açtıran mantık nasil olurda vatandaşın çıkarını dusunuyor.Vitamin bar diyecekler herşey satmasına ve etrafını işgal etmesine müsade edecekler...insanların zekalariyla dalga geçmeyin
Düzce li 5 ay önce
Bu ihaleye tek kişi mi katıldı başkan ne zaman yapıldı Düzce'de insan bitti demi İzmir li vatandaşlar aldı ihaleyi
Yanlış mı? 5 ay önce
200elektrikli bisiklet günde ortalama 1 tanesi sadece 1saat kiralansa kış aylarını saymayalım yağmuru saymayalım yıl botu totalde 24saatte 1 saat! 200adetX60₺(1₺/dk)=12000₺ günlük aylık 360000 peki yıllık 4milyon 320bin₺ maaliyet:200X7000(max)=1milyon400bin₺ 1 yılda maaliyetin 4katı para ve 10yıl devam edecek!!! Bisiklet büfe vs... onlarda kaymağı
Duzceli 5 ay önce
Hizli tren ne zaman gelicek duzceye sonra futbol sahasi ne zaman yapilacak daha sehir merkezi yollari bozuk serit cizgjzi yok
Emin 5 ay önce
İyi güzel de ihale ne Zaman oldu? İlan nerede yayınlandı? Ayrıca Aydınpınar köyü tesislerini hangi ihale ile İzmirli akparti üyesi tüccara verildi? İhale ilanı nerede yayınlandı? Hep aynı taktik...