banner851

banner955

DÜZCE’NİN GÜZELLİKLERİ SOYDAŞLARIMIZI HAYRAN BIRAKTI

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme adımlarının atılmasının ardından başlatılan ‘Düzce’ye gel’ kampanyası doğrultusunda Düzce’ye turistler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yola çıkan ilk turist kafilesi Düzce’ye geldi. Düzce’ye hayran kalan soydaşlarımız yeşile ve oksijene doydu.

Düzce 07.10.2021, 14:30
1303
DÜZCE’NİN GÜZELLİKLERİ SOYDAŞLARIMIZI HAYRAN BIRAKTI

Yeni tip koronavirüs salgınının en çok etkilediği alanlardan olan turizm, normalleşme adımlarıyla birlikte hareketlenmeye başladı. Düzce’nin turizm potansiyelini gözüne alarak kenti hak ettiği noktaya taşımak için adımlar atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle başlatılan ‘Düzce’ye gel’ kampanyası kapsamında yaz boyunca yerli ziyaretçilerini ağırladı.

Kıbrıs’tan ilk tur Düzce’ye

Bu süre zarfından Düzce’ye yabancı turistler de gelmeye başladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden pandemi sonrası ülkemize düzenlenen ilk kültür turu da Düzce’ye oldu. Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin Parlak, Yavru Vatan’dan gelen turistleri Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı’nda karşıladı. Gezilerine Aydınpınar Şelalesi ile başlayan gruba Müdür Parlak ile birlikte TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner de eşlik etti.

Düzce hayran bıraktı

Kıbrıslı soydaşlarımızşelaleri ve yaylalarıyla ünlü Düzce’de yeşile ve oksijene doyarken kente hayran kaldı. Kıbrıslı tur operatörü yetkilisi Erdinç Şoföroğlu yaptığı açıklamada, Düzce'nin tabiatı ve şelalelerinin Kıbrıslı gezginleri çok mutlu ettiğini ve bölgeye yapacakları turların artarak devam edeceğini belirterek yerel idarecilerin ilgi ve alakasından da memnun kaldıklarını ifade etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Abi 1 yıl önce
Kış günü ne işiniz var burda ya
Başlık ??? 1 yıl önce
Haberin başlığı “pandemi sonrası …” pandemi bitmiş de bizim haberimiz galiba
Yeni Sayımız