banner851

banner614

DÜZCE’NİN HER BÖLGESİNE 7 DAKİKADA ULAŞILABİLECEK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün talimatlarıyla gelecek 25 yıla hizmet edecek olan itfaiye teşkilatını modernize ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Çoban mevkisinde inşa edilecek olan yeni itfaiye binasının ilk kazması vuruldu.

banner846
Düzce 14.12.2020, 10:08
5760
DÜZCE’NİN HER BÖLGESİNE 7 DAKİKADA ULAŞILABİLECEK
banner844

İtfaiye teşkilatını gelişen teknolojiye göre yenileyen Düzce Belediyesi, olası olaylarda can ve mal kaybının önüne geçmek içinde Düzce’nin her bölgesine 7 dakikada müdahale edebilmek için Çoban mevkiinde yaklaşık 2400 metre kare alan üzerine kurulacak yeni hizmet binasının yapımına başladı.

Kasım ayı içerisinde Bahçeşehir bölgesinde yapımı tamamlanan İtfaiye İstasyonunun açılmasıyla gücüne güç katan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 13 Ekim tarihinde yapılan ihalenin ardından da Çoban mevkisinde inşaatına başlanan ve 7- 8 ay içinde tamamlanması planlanan yeni hizmet binasına kavuşacak.

YENİ BİNA 2400 M² ALAN ÜZERİNE YAPILACAK

2400 m² alan üzerine yapılacak olan yeni itfaiye hizmet binasının yapı alanı 465 m² olarak planlanırken 460 m²’si yeşil alan, 108 m²’si su deposu olarak değerlendirilecek. 10 araç kapasitesine sahip olacak olan teşkilatta 6 idari odanın yanı sıra üst katta yemekhane, yatakhane, çavuş odası, teras, dinlenme odaları, mescid, spor salonları ve ayrıca misafirhane bulunacak.

ÖZLÜ: DÜZCE’MİZE HAYIRLI OLSUN

Şehrin güvenliğinden sorumlu olan ve yangın, sel, deprem, kaza vb. olaylara ilk müdahaleleri gerçekleştiren itfaiye ekiplerinin, Düzce’nin her bölgesine en kısa sürede ulaşabilecekleri yeni modern teçhizatlı bir itfaiye binasına ihtiyaç duyduklarını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Yaklaşık bir senedir yaptığımız çalışmalar sonucunda İtfaiye teşkilatımızın araçlarını ve son teknoloji ile donatılan yangına müdahale sistemlerimizi yeniledik. Kısa bir zaman öncede yeni hizmet binasının ihalesini gerçekleştirmiştik. İhaleyi alan BELTAŞ şirketimiz hafta sonu binanın yapım çalışmalarına başladı. Sadece bir hizmet binası değil bir kompleks olarak düşündük. Yatakhanesinden yemek hanesine, spor salonlarından dinlenme odalarına kadar bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Projemizi inşallah 2021 yılının ağustos ayı gibi hizmete sunacağız. Bölgenin en güçlü, donanımlı, modern bir itfaiye teşkilatına sahip olacağız. Düzce’mize, hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun inşallah” diye konuştu.

Yorumlar (7)
Mustafa 8 ay önce
Başkan yapılan her hizmet Düzce mize faydalı olur teşekkür ediyorum. Birde uğur köyü dersine, Baraj yapmayı düşünmüyor musunuz. Yaz gelmeden su sıkıntısı başlıyor o dere boşa akıp gidiyor güzel bir baraj yapılmasını şahsen ben istiyorum belkide benim gibi düşünen bir çok insan var saygılar selamlar.
Hüseyin Fırat 8 ay önce
Hayırlı olsun Tebrikler hizmette sınır yok
İtfaiyeci 8 ay önce
İtfaiyenin şimdiki küçüksudaki yeri ne olacak başkan
hevidi 8 ay önce
25 yıl sonra birdahamı vurgunluk olacak 25 yıl dediğiniz uzun bir süre değil batılılar avrupalılar gibi adam gibi 50 yıl 70 yıl plan uygulayın ki ülke kalkınsın bari beton ömrüne kadar hedef koyun 25 yıl ne la 21 yıl oldu ben düzceye güç ettim halen deprem kalıntıları var halen aynı altyapılar iki senede bir dük asfaltı boz ye parayı
Veysel sak 8 ay önce
Arkadaş herşey bitti sıra itfaiye binasimi olan bina neye yetmiyor.10 sene para harcamadan durunda borç bitirin.halka hizmet edin.bu ne savurganlık.
Duzceli 8 ay önce
Başarılı çalışma kadrosunu da yenilerse duzcemize büyük hizmet yapacağına inanıyorum başkanı tebrik ederim .
onur 8 ay önce
bu ihale sadece beltaş için yapılıyor galiba