banner851

banner614

DÜZCE’NİN KALBİ 6 AYDA DÖNÜŞECEK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Şehrin kalbinde büyük dönüşüm’ sloganıyla başlanan ve kentte büyük bir görsel değişim sağlayacak olan Cedidiye Meydan ve İstanbul Caddesi projeleri için dün gece ekibiyle beraber sahaya çıkarak incelemelerde bulundu.

banner846
Düzce 07.04.2021, 12:30 07.04.2021, 16:35
3089
banner844

Düzce’nin en işlek noktaları olan Cedidiye Meydanı ve İstanbul Caddesi’nin yeni ve modern bir görünüme kavuşması harekete geçen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Şehrin kalbinde büyük dönüşüm’ sloganıyla projeler için düğmeye bastı.

Dün gece çalışma ekibiyle birlikte saha inen Başkan Özlü, Cedidiye Meydanı ve İstanbul Caddesi’nde incelemelerde bulunarak projelerde gelinen nokta ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Dr. Özlü, “Şehrimizi güzel kılacak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cedidiye Meydanı, İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesinin de yer aldığı kent estetiği projemiz şehrin kalbinde bir çiçek gibi açacak. Ekiplerimiz hazırlıklarını tamamladıkları anda projeye başlayacağız. 24 saat esasına göre çalışarak kısa süre içinde hemşehrilerimizin hizmetine açacağız” açıklaması yaptı.

İSTANBU CADDESİ YENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

İstanbul Caddesi’nde uygulanacak olan ‘Kent Estetiği Projesi’, Anıt Park’tan başlayarak Cedidiye Meydanı’na kadar uygulanacak. Servis araçları haricindeki araçlara trafiğe kapatılacak olan caddenin zemini Düzce Belediyesi tarafından üretilecek olan doğal taşlarla döşenecek, cadde boyunca dikilecek olan ağaçlarla cadde yeşillendirilecek. Bu alanda bulunan binalara da cephe giydirmesi uygulanarak yeni bir görünüm kazandırılacak.

Başkan Özlü’nün daha önce, “Koronavirüs bittiği zaman eşinizi dostunuzu alıp Anıt Park’ın oradan başlayıp Cedidiye Meydanı’na kadar bir ileri bir geri yürüyeceksiniz” dediği projenin yapımına bu yıl içerisinde başlanacak ve çalışmalar 6 ay içerisinde tamamlanacak.

CEDİDİYE MEYDAN PROJESİYLE BİRLİKTE CAMİ DE RESTORE EDİLECEK

Cedidiye Meydan Projesi’yle de alanda bulunan dükkânların yerine cami dokusuna uygun işyerleri yapılacak. Meydana doğal taşlar döşenecek ve yeşillendirme çalışması yürütülecek. Cedidiye Camii de proje kapsamında restore edilecek. Camiinin minarelerinin 12 Kasım Düzce Depremi’nde yıkılan minarelerinin yerine teneke malzemeden yapılan minareler de kaldırılarak aslına döndürülecek.

Gelinen aşamada dükkân sahiplerinin tümüyle anlaşma sağlandı. 60 gün içinde tamamlanacak olan tebligat işlemlerinin ardından projenin yapımına başlanacak. İnşaatın ise 6 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (17)
Düzceli.. 4 ay önce
AKP dönemi yapılan her şeyi yıkıyorsunuz, ama yerine bir tek projenizi görmedik.. Parkı bile TOKİ yapıyor ki, niye toki.. İklime çevre ye uymayan ağaçları anlarız ya, bir kaç yılda ancak ağaç seviyesine gelen, dekoratif ve uyumlu akasyaları niye kaldırdınız..
Düzceli.. 4 ay önce
Akp nin 20 19 uncu yılı, kapanan Beyköy yolu, hep yarım bırakılan çevre yolları, kamusal ihtiyaç diye vatandaşın 18 yıldır arsalarına konan ipotek, garabet köprüler, mühendislik çözüm üretemediğiniz fisko kavşağı..
Masal 4 ay önce
Yapacak para nerde.Eds’lerden toplayacağınız paralarla yaparsınız artık.19 yıldır akp Düzcelilere masal anlatıyor.Vesselam
cemil 4 ay önce
sadece konuşmayla olmuyor o işler icraat görelim
VATANDAŞ 4 ay önce
BU İSTANBUL CADDESİNİ KAÇ KERE DAHA YAPACAKLAR ACABA HER GELEN İSTANBUL CADDESİ NE BİRŞEYLER YAPIYOR DİĞER GELEN YIKIYOR BU NEDİR ARKADAŞ. YAZIK GÜNAY BU HARCANAN PARALARA 1 KERE YAPIN KALSIN ÇOCUK OYUNCAĞIMI BU SÜREKLİ YAP YIK YAP YIK ?
Mehmet 4 ay önce
indirdiniz
Paraları vatandaştan finanse edip özel şirketlerinize...
Madur 4 ay önce
Milletlen resmen dalga geçiyorlar bu zamanda neylen uğraşıyorlar
ahmet 4 ay önce
caddeye tren rayı döşemek, tren çalıştırmak büyük dönüşümdü
sonra rayları kaldırmak da büyük dönüşüm oldu
trefiğe kapatmak,açmak, tekrar kapatmak büyük dönüşümlerdi
bırakın artık caddenin yakasını Allah aşkına dönüştürüp durmayın
her dönüşüm başka mahallelerin fırsat maliyetlerinden götürüyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın