banner851

banner955

“DÜZCE’NİN SEMBOLÜ OLACAK”

Düzce’nin göbeğinden geçerek çarşıyı ikiye bölen ancak yıllardır kötü görüntüden kurtarılamayan Asar Deresi için şehrin dokusuna uygun özel bir proje hazırlatan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Her gelen başkanın ‘Porsuk Çayı gibi olacak’ vaadinde bulunduğu ancak sözden öteye gidemeyen Asar Deresi’nde çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Düzce 08.03.2021, 12:00 09.03.2021, 17:38
2537

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2021 yılında kronik problemlerin çözülmesi ve aynı zamanda da yeni bir görünüm kazanması adına hazırlanan projelere dikkat çekerek, ‘Düzce’nin kaderi değişecek’ sloganıyla çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdi.

Başkan Özlü, “Düzce’nin gerdanlığı” olarak nitelendirilen ve yıllardır ihmal edilen Asar Deresi’nin Düzce’ye yakışır bir görünüme kavuşturulması için düğmeye bastı.

“AK Proje” adı verilen Asar-Karaca Deresi Projesi’nin ilk etabı olan Asar Deresi Entegre Projesi ile Düzce şehir merkezinden geçen ve şehri ikiye bölen Asar Deresi’nin çevresinde ve dere yatağında düzenleme yapılarak doğal güzelliklerin ön plana çıkartılacak.

4 bin 8 metrelik alanda uygulanacak projeyle kente yeni sosyal yaşam alanları, spor alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, yaya ve bisiklet yolları kazandırılacak.

Hafta sonu mesaisinde projenin uygulanacağı alanda inceleme yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmaları yürüten ekipten bilgiler aldı. Başkan Özlü, incelemenin ardından yaptığı açıklamada ise; “Asar Deresi rekreasyon projesi ile birlikte Düzce'mizin doğasının ve güzelliğinin ön plana çıkarılma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Hemşehrilerimize ve şehrimize gelen misafirlerimize doğal güzelliğiyle etkileyen bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz.” açıklaması yaptı.

PROJE YARIŞMASINI PANDEMİ VURDU

Düzce Belediyesi, 2020 yılı başında Asar Deresi’nin, Düzce’nin sembol güzelliklerinden olması uygulanacak projenin belirlenmesi için Ulusal Proje Yarışması ilanına çıktı. Ancak yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle katılım sınırlı sayıda oldu. İnşa ve düzenleme çalışmalarına bir an önce başlanması için Düzce Belediyesi’nin yeni bir yol izleyeceği öğrenildi. Öte yandan proje çalışmaların bir an önce tamamlanarak en kısa sürede sahada çalışmaların başlanması hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
cemo 2 yıl önce
birakin alahinizi severseniz ya, şıralikta yuzlerce guzelim ağaci ne mantikla kestiniz , cok guzel.oldu dim.dizlak kel adam.gibi
Kaya 2 yıl önce
Eskişehire gidin yılmaz büyükerşenden fikir alabilirsiniz
Şampiyon 2 yıl önce
Havayı temizle havayı zehir soluyoruz zehir önceliğin bu olması gerekir Büyük Başkan
DÜZCELİ 2 yıl önce
Yazıp çizmekle olmuyor bütün belediye başkanları yazıp çizdi.