banner851

banner614

DÜZCE’NİN TANITIMI İÇİN YENİ ADIM

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, önem verdiği Düzce’nin tanıtımı noktasında bir adım daha attı. Başkan Özlü’nün 6 ay önce başlattığı girişimlerle Düzce’nin tescilli bölgelerinin tabelaları E-5 üzeri ve otoban çıkışlarında yerini aldı.

banner846
Düzce 10.10.2020, 11:32
6547
DÜZCE’NİN TANITIMI İÇİN YENİ ADIM
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul ve Ankara gibi iki metropol şehrin arasında saklı cennet olarak anılan Düzce’nin tanıtımı ve turizm potansiyelini ortaya çıkartmak adına girişimlerini sürdürüyor.

Başkan Özlü’nün talimatlarıyla harekete geçen Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Düzce’nin tescilli bölgelerinin E-5 Karayolu ve Otoban çıkışlarına tabelalarla belirtilmesi girişimlerine başladı.

TESCİLLİ BÖLGELER BELİRLENDİ

Tuncer, Karayolları yetkilileri ile yaklaşık 6 ay önce başlayan görüşmeler öncesinde İl Kültür Müdürlüğünden Düzce’de ki tescilli bölgelerin dosyasını aldıklarını, hazırlıklarını yaptıktan sonra üst yazıyla karayollarına başvurduklarını belirtti.

DOĞU – BATI GİRİŞİ TABELALARI YERLEŞTİRİLDİ

Düzce’de ki tescilli alanları gösterdiklerini ve ilk olarak Doğu ve Batı çıkış noktalarına tabelaların asılması konusunda girişimde bulundukları dile getiren Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, “Girişimlerimizin ardından Kaynaşlı ve Gölyaka çıkışlarına bu tabelalarımız konuldu. Doğal olarak çok kolay işler değil bu yapılanlar. Ancak, Başkanımız Sayın Faruk Özlü beyefendinin de destek ve girişimleriyle kısa sürede epey yol aldık. 6 ay önce başlayan ve parça parça yapılan çalışmalar sürüyor” dedi.

Tuncer, E-5 üzerinde ve otobandan Gölyaka çıkışından sonra Efteni Gölü, Kültür Park, Şelale tabelalarının hepsinin yerleştirildiğini de sözlerine ekledi.

BATI KARADENİZ’İN EFESİ KONURALP ANTİK KENTİ DE TABELALARDA

Tuncer, ayrıca, Başkan Özlü’nün üzerinde hassasiyet gösterdiği bir başka konu olan Batı Karadeniz’in Efesi olarak bilinen Konuralp Antik Kentine yönelik tabelaların da yine otobanın Doğu ve Batı çıkış noktalarına yerleştirilmesi içinde büyük bir adım atıldığı müjdesini vererek önümüzdeki günlerde bu tabelalarında otoban da yerini alacağını kaydetti.

Yorumlar (7)
Suna Özsevinç 10 ay önce
Çok güzel olmuş benim memleketim zate3n güzeldi emeğinize sağlık
İsa Ayçiçek 10 ay önce
Birde otoyol giriş çıkışları ile ikidebir oynanmasa
Vatandaş 11 ay önce
Kusura bakmayın ama biraz saçma geldi bana. Düzce içinde duzceyi tanıtmışlar. Düzce nın adı otobanda veya d100 de kaç kilometre kala geçiyor hiç baktınız mı? Eğer Düzce nın adı Bozüyük ten itibaren tabelada olursa daha güzel tanıtılır
nsm 11 ay önce
mesire yerlerini isaret eden tabelalari kastedip herseyin güzel olduguu söyleyen arkadas, maalesef ayni ülkede insanlarin acliktan intihar ettigini görememeis.
Başkan 11 ay önce
18. Madde ile vatandaşın yerini gasp eden bir başkanın partisine sırf Sn.TayyipERDOĞAN için tekrar oy verdik.Pişmanmıyız evet.Şimdi ise imar değişiklikleri ile başımız dertte Sn.Başkan imar durumuna el atsın lütfen.Öncelikle Düzceli vatandaşı memnun etmek gerekiyor.Saygılar
Editör ben 11 ay önce
Güzel ekip güzel işler yapıyor.Faruk Özlünün dediği gibi, ARTIK HİÇBİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK.Düzce çok daha iyi noktalara emin adımlarla ilerliyor
Vatandaş 11 ay önce
Bu tesçilli yerler sadece Gölykada herhalde nerde kaldı Konuralp,samandere şelalesi,yığılcadaki mağara,akçakoçadki mağara vs
Vs sadece Gölyaka çevresi