banner851

banner614

DÜZCE’NİN TRAFİĞİ ÇIKMAZA GİRDİ

Düzce trafiğinin en önemli geçiş güzergâhlarından olan Olimpiyat Kavşağı’nda her sabah ve akşam saatinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Trafiği rahatlatması için getirilen ‘akıllı kavşak ve sinyalizasyon sistemi’nin çözüm yerine uzun bekleme süreleriyle durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirirken her gün güzergâhı kullanmak zorunda olan sürücüler dakikalarca beklemelerine neden olan sorunun çözülmesini istiyor.

banner619
Düzce 20.09.2021, 11:45 21.09.2021, 13:18
5267
DÜZCE’NİN TRAFİĞİ ÇIKMAZA GİRDİ

395 bin nüfuslu Düzce’de trafik büyükşehirleri aratmıyor. Hızla büyüyen şehirde alternatif güzergâhların az olması nedeniyle artan araç sayısına karşın sürücüler hep aynı noktalarda yolculuk yapmak zorunda kalıyor.

Düzce’de önemli bir geçiş güzergâhı olan ve D-100 üzerinde bulunan Olimpiyat Kavşağı’nı kullanmak isteyen sürücüler de yanmak bilmeyen yeşil ışık nedeniyle sabah ve akşam saatlerinde uzun araç kuyruklarına neden oluyor. 

Yüz yüze eğitimin üçüncü haftasının başladığı bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren yola çıkan vatandaşlar, dakikalarca artık çileye dönüşen kavşaktan geçmek için bekledi.

Alternatif güzergâhların yapılmaması ve uygulanan yanlış ‘akıllı sinyalizasyon’lar nedeniyle kentin önemli geçiş noktaları olan Çoban ve Kervan kavşaklarında da her gün benzer görüntüler ortaya çıkıyor. Düzce’de çözüm için farklı uygulamalar getirilmesine karşın günden güne büyüyen trafik sorununa karşı her gün işine ve okuluna geç kalan vatandaşlar yetkililerden acilen çözüm üretilmesini istiyor. 

ÜNSAL ÇAĞRI YAPMIŞTI

Öncü Medya Haber Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın da konu edindiği trafik sorununda vatandaşın derdine ortak olmuştu. Yorumluyorum programında konuşan Sadullah Ünsal “Lütfen Düzce’nin irade ve idare noktasındaki insanlar bu söylediklerimizi nazar-ı dikkate alsınlar. Almalılar, eğer dertleniyorlarsa devlet adına millet adına dertleniyorlarsa bunlara çözüm üretmeliler. Yok dertlenmiyorlarsa bildikleri gibi hareket etsinler, kendileri bilirler. Biz sadece vatandaştan gelen trafik noktasında ki bu hengâmenin, bu çaresizliğin, bu ıstırabın, bu zulmün sözü olduk, sesi olduk, ifadesi olduk.” sözleriyle Düzceliler’i çileden çıkartan sorunun çözümü için yetkililere çağrı yapmıştı.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (17)
vatandaş 1 ay önce
kervan kavşağı yüzünden evimi taşıdım. şimdi de asaltlanmayan yol yüzünden evim toz oluyor. gece apaçiler drift atıyor. ne yapalım şehirden komple mi taşınalım ?
Vatandaş 1 ay önce
Gümüşoiva kaynaşlı bağlantılı Istanbul otobanı neden tamamlanamadı büyuk bir ihmalcilik
Trafik sorununun geniş bir nedeni budur.
Yorum 1 ay önce
Yapilan şehir planı ;yolar olsun ,yapılar olsun ileri dönük bir plan değil; sadece günü kurtarma olimpiyatta yapılar yola yakın izin verilmeseydi kervandaki gibi bir köprüyle ordaki sorun çözülürdü
Huseyin 1 ay önce
Duzcenin birtek derdi istanbul caddesi baska sorunu kalmadiki iki sene sonra secim olur oteki gelir bunun yaptiklarini yikar duzcenin isi bu
Sadece insan 1 ay önce
O kavşak daha yapılırken trafik sıkışıklığına neden olacağım diye bağırıyordu zaten. Söyleyenleri de dinlemediler, sonuç ortada.
Öz hakiki akapeli 1 ay önce
Sorsan millet aç herkesin cebinde 3bin 5 binlik telefon hadi oradan
adamın teki 1 ay önce
o kavşakların tek çözümü üstten köprüdür. trafik ancak böyle akar. altgeçit alt yapı sorunlu olduğu için yapılamaz.
can 1 ay önce
ANTALYADA COK BASIT CÖZÜM DÜZ GIDEN ARABALAR ÜST KÖPRÜLÜ YOL AMA BUNU YAPACAK AKIL LAZIM DÜZCEYE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın