banner851

banner955

“DÜZCESPOR’UN SİNERJİSİNİ KAYBETMEMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Cam Düzcespor’un maçlarını oynadığı Düzce 18 Temmuz Stadyumu ve Nurettin Zafer Stadının yıkılması süreci ile ilgili yaptığı açıklamada “Ligde iddiasını sürdüren Düzcespor’un, taraftar gücünü ve yakalamış olduğu sinerjiyi Sayın Özlü’nün bu son stat tasarrufu ile kaybetmemesini ümit ediyoruz” dedi.

Düzce 15.11.2022, 17:38
950
“DÜZCESPOR’UN SİNERJİSİNİ KAYBETMEMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in gündeminde, yıkım kararı alınan ve yerine Şıralık Mahallesi’ne yapılacak olan Düzce 18 Temmuz stadyumu ve amatör kulüplerin maçlarını oynadığı Nurettin Zafer Stadı vardı. Özellikle Düzcespor’un maçlarını oynadığı Düzce 18 Temmuz Stadyumunun yıkılması ile birlikte, şampiyonluk iddiası ile maçlara çıkan takımın yakaladığı sinerjinin düşeceğini iddia eden Er, “Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü mevcut şehir stadının yıkımının ilk adımı olan tribünlerin sökülmesi işini başlatmıştır. Düzce yeni bir yıkım faaliyeti ile daha baş başadır. Bu çerçevede gerek yerel basında yayınlanan görsellerle gerekse de stadyumda tribüne asılan pankartlar ile ‘yıllardır’ konuşulan ama diğer birçok proje gibi bir türlü yapılmayan yeni şehir stadının ve yeni şehir stadının yapımı öncesinde Şıralık Bölgesinde yapılacak olan geçici spor kompleksinin tanıtımı Düzceliler ile paylaşılmaktadır. Ülkemizde yeni stat yapılmadan eski stadın yıkılması pek nadir rastlanan bir durum olmakla beraber, tanıtımı yapılan planlama ile beraber, ligde iddiasını sürdüren Düzcespor’un taraftar gücünü ve yakalamış olduğu sinerjiyi Sayın Özlu’nün bu son stat tasarrufu ile kaybetmemesini ümit ediyoruz. Dolayısı ile yeni şehir stadının bitirilmeden eski stadın yıkılmasını ve takımın geçici olarak başka bir portatif statta oynatılmasını doğru bulmadığımızı Düzceliler ile paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

“Amatör spor kulüpleri mali açıdan güçsüz”

Amatör spor kulüplerinin mali açıdan güçsüz olduklarını belirten Er,  “Asıl konumuzun ise  Sayın Özlu’nün yine yapmış olduğu stat tanıtım afiş ve görsellerinde Amatör Kulüplerin ve sporcuların geleceği ile alakalı bir ifadenin yer almamasıdır.  Zaten zor ekonomik koşullarda spor yaşamlarını sürdüren amatör kulüplerimizin ve çocuklarını, şehir merkezinde nispeten daha az masraf ile spor yapmaya getiren ailelerin, spora dair geleceklerinin de unutulmamasını gerektiğini Sayın Başkan’a hatırlatıyor, Nurettin zafer stadı başta olmak üzere yapılacak yıkım faaliyeti sonrası amatör kulüpler ve sporcular için ne tip adımlar atılacağını, oluşacak ekonomik güçlüklerin aileler adına nasıl giderileceğini kamuoyu ile paylaşması çağrısında bulunuyoruz. Sayın Başsavcımız önderliğinde yürütülmekte olan madde bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımına tedbir alınmasında ‘spor’ un çok önemli bir yeri vardır Sayın Başkan. Gençlerimizin geleceğine dair, kotu alışkanlıklarından uzaklaşıp spor yapmalarını sağlayacak daha fazla  adım atmanızı umuyor, Sayın Başsavcımızın uyuşturucu ile mücadele konusunda teşkilat olarak her daim yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (4)
Yorumcu 3 hafta önce
Şehir stadı yerine enerjilerini aşar çayına verdiler yeni stad diye kimse avutnasin kendini 20 sene bu takım şıraliga hapis kalnaz insallah
Haklıyım 3 hafta önce
Yapmadan yıkmak işte tam düzce belediyesine yakışır, Bi faydanız yok bari olanı koruyun, destekleyin
Yorumcu 3 hafta önce
İnşallah seçimlerde cevap verilir
CAN 3 hafta önce
Düzceye Yeni üsdü Acilir Kapanir 20 BIN KISILIK SITAT VE YENI BÜYÜK AVM YANINA EGLENCE MERKEZLERI HAFDA SONU OLUR KÜCÜCÜK KIREM PARKA