banner851

banner614

DÜZCE’YE IŞIK TUTACAK BELGESELİN FRAGMANI YAYINLANDI

Düzce’nin tarihinden, kültürel değerlerine, yemeklerinden, turizm destinasyonlarına kadar, birçok önemli konuya ışık tutacak “Bu Şehrin Hikayesi” belgeselinin fragmanı yayınlandı.

banner619
Düzce 01.06.2021, 14:30 01.06.2021, 18:28
2310

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün büyük ehemmiyet atfettiği Düzce’nin doğa, tarih ve gastronomi turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi için başlatılan girişimler kız kazandı. Bu çaba Düzce Valisi Cevdet Atay’ın girişimleriyle 2021’in ‘Düzce Turizm Yılı’ ilan edilmesiyle taçlandırıldı.

Düzce son yıllarda tanıtım atağına geçmesinin ardından buna destek olmak amacıyla yapımcılığını ve yönetmenliğini Muammer Kızılırmak’ın üslendiği, “Bu Şehrin Hikayesi” belgeseli için de çalışmalardfa sona gelindi. Merakla beklenen belgeselin fragmanı ise sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Düzceliler’in ilgisini toplayan fragman binlerce beğeni aldı.

Belgeselde milattan önce 3 ila 5. yüzyıla kadar uzanan Düzce’nin tarihi geçmişine, doğa ve tarih turizmi açısından önemli noktalarına yer verilecek. Farklı kültürlerin birlikte barış içinde yaşadığı Düzce’nin gastronomi çeşitliliği de izleyicilerle buluşturulacak.

KIZILIRMAK: KAYNAK ESER OLMASINI İSTİYORUM

Düzce’nin tanıtımına katkı sağlamak için kolları sıvayan yapımcı Muammer Kızılırmak,”Tarihi binlerce yıl ötesine dayanan, birçok kültüre ev sahipliği yapan ve dünyada birçok kültürü kardeşçe bünyesinde barındıran bir şehir olan Düzce’yi tanıtmak için bir belgesel yapmaya karar verdik. Bu kapsamda hazırladığımız belgeselin gelecek yüzyıllara ışık tutmasını ve kaynak eser olmasını istiyorum.” dedi.

Kızılırmak, “Bu yapımda desteklerinden dolayı  Vali Cevdet Atay’a, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar’a, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Şahin’e ve yönetimine, MÜSİAD Başkanı Vefa Pehlivan, yönetim ve üyelerine, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve diğer siyasi parti il başkanlarına, bütün Düzce halkına ve Düzce sevdalılarına teşekkür ederim.” diye konuştu.

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
Harun 4 ay önce
Olmamış
Halit 4 ay önce
Beğenmedim şahsen, kurgu ve montaj olmamış ayrıca.
Bu işi bilen yapsın. 4 ay önce
Video çok dandik. Dislike atmayı unutmuşum tekrar izleyip attım.
Resul İnan 4 ay önce
Muammer bu ortaokul ödevin mi?
Resul İnan 4 ay önce
link paylaştığınız youtube hesabında 2.6.21 saat 8:44 13 beğeni 362 görüntüleme, 3A sınıfından arkadaşımız Muammer e teşekkür ediyoruz
shala 4 ay önce
Belgeselin tamamı fragmanı gibiyse (ki öyle görünüyor) eyvah eyvah. Düzce'ye gelmeyi düşünen bir yabancı bunları seyrettikten sonra gelmekten vazgeçer.
Düzceli 4 ay önce
Bayat bir belgesel olacağa benziyor, çok basitçe hazırlanmış. Powerpoint sunusu ile mi yaptınız. Geçişlere falan bak.
Ahmet 4 ay önce
Belgesele ihtiyaç yok bu şehrin hikayesi belli iki metropolün ortasında zavallı şehir. Yıllarca depremin enkazlarını bile kaldıramayan şehir. Utanç tablosu! Bu şehrin kaderi bu olmamalı artık. Düzceyi yeniden yeşil düzce yapalım diyoruz adam meydandaki ağacı söküyor. Logosundaki yeşili kaldırıyor! Uyanın burası yeşil düzce! Sanayi düzcesi değil!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın