banner851

banner955

DÜZCE’YE YENİ DOKTOR KADROLARI MÜJDESİ

Düzce’nin sağlık sisteminde yükü hafifletmek bir yana kambur haline gelen Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki en önemli eksikliklerden biri olan çocuk acili doktoru için Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Sorunları görerek Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin koca ile görüşen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, normalde özerk olan hastaneye bakanlıktan kadro açılmasını sağladı. Keşir ayrıca, çeşitli branşlarda 12 yeni doktor kadrosunun da müjdesini verdi.

Düzce 22.12.2021, 22:41 24.12.2021, 10:52
4219
DÜZCE’YE YENİ DOKTOR KADROLARI MÜJDESİ

Beceriksiz yönetim anlayışıyla Düzceliler’in şifa bulmak için giderken dert sahibi olmasına sebep olan Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki en önemli eksikliklerden biri olan çocuk acil doktoru sorunu çözüldü.

Adı ‘Çocuk Acili’ olmasına karşılık bir poliklinik gibi sabah 9 akşam 6 saatleri arasında hizmet verdikten sonra kapısına kilit vurulan servis için AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir devreye girdi.

Keşir, Çocuk Acili için bakanlığı devreye soktu

Vatandaştan gelen şikayetleri dikkate alan Keşir, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşerek normalde özerk bir kurum olan Üniversite Hastanesi’ne, bakanlık bünyesinden çocuk hastalıkları uzmanı kadrosu tahsis edilmesini sağladı.

Sorunları gördü, bakanla görüştü

Konuyla ilgili Öncü Haber’e konuşan Vekil Keşir, “Normalde Sağlık Bakanlığı böyle bir atama yapmaz. Daha önce acil kliniği kapandığında da ricacı olmuş ve 2 acil hekimi atatmıştır. Şimdi de Çocuk Acili konusunda sorunlar olduğu vatandaşlarımızdan kulağıma geliyor. Böyle olunca orası için de rica ettik. 1 çocuk acil hekimi, kadrosu açtırdık.” dedi.

‘Hemşehrilerimiz sıkıntı çekmesin’

Kadro tahsisi sonrası süreç ile ilgili de bilgi veren Keşir, “Ocak ayı sonunda göreve başlamış olur. Düzceliler’e hayırlı olsun. Bizim derdimiz hemşirelerimiz sıkıntı çekmesin. Bakan Bey de olur verdi.” diye konuştu. Böylece Vekil Keşir, aylardır mesai saatleri dışında hasta olan çocuklarını götürdükleri acil kapısını kapalı görünce il dışına gitmek zorunda kalan Düzceliler’in derdine deva olmuş oldu.

Farklı branşlarda 12 kadro da daha

Öte yandan Vekil Keşir, 10’u Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 1’i Akçakoca Devlet Hastanesi, 1’i de Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmak üzere Düzce’ye 12 hekim kadrosu daha tahsis edildiğini açıkladı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları, fiziksel tedavi ve rehabilitasyon, kadın hastalıkları ve doğum, iç hastalıkları, cildiye, göz hastalıkları, nefroloji, ruh sağlığı ve hastalıklarından oluşan yeni kadrolarla Düzce’nin sağlık ihtiyacının giderilmesi için önemli bir adım daha atılmış olacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (21)
Duzceli 12 ay önce
Dis icin randevu bulunamiyor .Orasi içinde bir girişimde bulunulmali.
Abdurrahim Mecit 81 12 ay önce
Sayın Ayşe hanım;
Öncelikle Düzce'de Her 2 hastanede de KARDİYOLOJİ bölümü ve uzman hekimi yok.
Ben babamı hem kontrol hem de anjiyo için Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi tıp fakültesi Hastanesi'ne götürmek zorunda kaldım.
Bu Düzce miz adına utanç verici bir durum, lütfen bu konuda da çalışma yapın veya yaptırın, keza sizleri biz seçtik ve Ankara'ya yolladık lütfen bu konu çok hassas, bir yakınımız kalp krizi geçirse Bolu ya gidene kadar yolda hayatını kaybedecek,özellikle kalp damar hastalıkları konusunda Düzce hastaneleri çok yetersiz.
Oyalamaktan vazgeçin 12 ay önce
Allah aşkına 1 doktor 30 gün boyunca çocuk acile basıl baksın istemişken 5-6 doktor isteseydiniz Düzce hak ettiği sağlık kalitesine ulaşırdı. 1 doktor verilmiş başarı gibi yazıyorsun öncü haber . Düzceli hakkını istiyor doktorumuzu verin çocuk acile 10 doktor istiyoruz bizim çocuğumuz evde ateşli acil kapalı yazıklar olsunnnnnnn
Vatandaş 12 ay önce
Kadro açılması değil tayin olunca müjde olur.
vatandaş 12 ay önce
ne büyük iş yapmış bee sayın vekilimiz bizde bi kadro açtıracaz kendisine seçim de inşAllah emekli vekil sadece görüntü kadrosundan
Ali Haydar 12 ay önce
Teşekkür ederim sayın vekilimize. Sağlık Bakanlığına bağlanmış olsa diğer sorunlarda çözülür ve bir standarda erişilirdir. Üniversite bu işi çözemedi.
_°°¡● 12 ay önce
Devlet hastanesi universitenin mi? Bak bakalim devlet hastanesinin durumu nasil? 1 doktor kac hasta
Hasta yakını 12 ay önce
Ayşe hanım tebrikler, bir doktor 30 gün nöbet tutamaz ki. En az 6 doktor atanmalı
Düzceli 12 ay önce
24 saat hizmet verebilmesi için enaz 5 uzman hekim daha gerekir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız