banner851

banner614

‘DÜZCE’Yİ TURİZMDE CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Milli Parklar 9. Bölge Müdürü Musa Kaya ve Düzce Şube Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek’i ağırladı. Ziyarette, yapılan ihale ile 5+5 yıl daha Düzce Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan ‘Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı’ işletmeciliğine yönelik sözleşme imzalanmasının yanı sıra Efteni Gölü ve Kurugöl’e yönelik yatırım ve projeler konuşuldu.

banner619
Düzce 21.05.2021, 15:45
2142
‘DÜZCE’Yİ TURİZMDE CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Düzce ve bölgenin en önemli turizm alanlarının başında gelen Samandere Şelalesi Tabiat Anıtının işletme hakkını ihale ile 5+5 yıllığına alan Düzce Belediyesi, önceki gün atılan imzaların ardından resmen işletme hakkını almış oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Milli Parklar 9. Bölge Müdürü Musa Kaya ve Düzce Şube Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek’i makamında ağırladı. Başkan Özlü, turizm alanında yaptıkları hamlelerin meyvelerini kısa süre içerisinde alacaklarını ve yeni atılımlar yaparak Düzce’nin birçok alanda olduğu gibi turizm alanında da cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

SIRADA EFTENİ GÖLÜ VE KURUGÖL TABİAT ANITI VAR

Kaya ve Şimşek’in ziyaretlerin ötürü memnuniyetini dile getiren Başkan Özlü, ikiliyle Düzce’nin turizm değerleri üzerine de görüş alışverişinde bulunmasının yanı sıra doğru ve sağlıklı şekilde değerlendirilmeleri adına yapılabilecekleri konuştu. Ayrıca Efteni gölünün Uluslararası Ramsar Sulak Alanı için teklif edilmesi ve Kurugöl Tabiat Anıtı için planlanan yatırımlar ve proje çalışmaları ile ilgili de görüşme gerçekleştirildi.

BELTUR İŞLETECEK

100 dönümlük alan üzerinde bulunan ve Belediye tarafından Samandere Şelalesi Kapı Girişi, Kır Lokantası ile Büfe’nin işletmesinin yapılacağı bölge, Düzce Belediyesi iştiraklerinden BelTur tarafından işletilecek.

banner844
Yorumlar (4)
CENGİZ TOPEL GÖÇMEN 4 ay önce
Yayla yollarınınsa yapılması ayrıca efteni gölünün diğer sularla desteklenmesi önemle rica olunur BİRDE buraların temiz tutulması orman olan bölgelerinde aynı şekilde temiz tutulması gerekir birde HER türlü SPORA deste verilme buralarda bir takım yarışmalar.ve etkinlikler düzenleme yapılan bilir örnek cuma yerinde Kenan sofu oğlunun motor yarışları yapılabilecek Ayrıca rafting sporu DÜZCE için ses getire bilir bunların turizme katkı sağlıyacaktır Ben dünyayı dolaştım ama bir kart broşür basılıp istanbu ankara izmir mersin adana gibi yerlere giden otobüs firmalarla dagitmi yapıla bilir saygılar BOŞNAK CENGİZ TOPEL GÖÇMEN DÜZCE
Hüloo 5 ay önce
Nereye turizm cenneti oluyor Düzce'de dışarıdan kaç adam kendi rızasıyla geliyor da gezmek istesin
Oktay 5 ay önce
Evet başkan hadi askıda kalmaz inşAllah
Düzceli 5 ay önce
Buralar için atılan yüz bininci imza. Her ay bi efteni bi samandere haberi görüyoruz ama bir adım bile atılamadı