banner851

banner955

DÜZDEF’TE HEDEF KONFEDERASYON OLMAK

12 yıl önce Düzce’yi kalkındırma amacıyla kurulan Düzce Dernekler Federasyonu (DÜZDEF)’nun 7. Olağan Genel Kurulu, Düzce’de yapıldı. Mevcut Başkan Şemsi Durdu, üyelerin tam desteği ile göreve devam yetkisi alırken, genel kuruldaki konuşmalarda, DÜZDEF’in konfederasyon olma hedefine emin adımlarla ilerlediği vurgulandı.

Düzce 26.03.2021, 14:03 27.03.2021, 16:39
1812
banner1032

2009 yılında 7 Düzceli derneğin bir araya gelerek kurduğu Düzce Dernekler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Düzce’yi geliştirme ve kalkındırma amacıyla bir araya gelen derneklerin kurduğu federasyonun genel kurulu aynı zamanda federasyonun merkezi olan Düzce’de gerçekleştirildi.

Tek liste ile yapılan seçimde Düzce Dernekler Federasyonu Başkanlığı’na yeniden mevcut Başkan Şemsi Durdu seçildi.

“7 dernek bir araya gelerek kurduk”

Düzce Dernekler Federasyonu Başkanı Şemsi Durdu, kongreye katılan üyelere teşekkür ederek, “Biz birkaç dernek bir araya gelerek akabinde 2007 yılından bu zamana kadar süren bir serüveni başlatarak Düzce Dernekler Federasyonu (DÜZDEF)’nu kurduk. Emeği geçen tüm başkanlara teşekkür ediyorum. 7 dernek bir araya gelerek kurduk. Akçakoca’dan, İstanbul Anadolu yakasından 2 dernek, Düzce gönüllüleri, İzmit’ten, Kocaali’den ve Düzce’den 7 dernek bir araya gelerek federasyon kurduk. Bunun gururunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Federasyonumuzda Düzceliler’in verdiği emek çok büyük”

Başkan Durdu, Düzce Dernekler Federasyonu olarak uzun vadede konfederasyon olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydederek konuşmasını şu şekilde noktaladı: “Federasyonumuzun faaliyetleri devam ediyor. Yönetimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun genel kurulunu yapmak üzere bir arada bulunuyoruz. Pandemi dönemi olduğundan online internet üzerinden de toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Federasyonumuzda Düzceliler’in ve diğer tüm derneklerin verdiği emek çok büyük. İnşallah gelecekte konfederasyona doğru adım adım ilerlemeyi planlıyoruz.”

Şemsi Durdu’nun başkanlığındaki yönetim kurulunda Faruk Çakmak, Necat Bakan, Maksut Ay, Handan Şule Cumhur, Muammer Başak, Muhsin Küçükdişli yer aldı.

Düzce Dernekler Federasyonu’nun denetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Suat Çetin, Fikri Çetin ve Ömür Coşar.

Haber: F. UÇAR

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu