banner776

banner614

banner701

DÜZENLİ ARALIKLARLA DEVAM EDECEK

banner619

Düzce Belediyesi ve DSİ ortaklığıyla Asar Deresi’nin ardından Karaca Deresi’nde de temizlik çalışmaları tamamlandı. Çalışmaların düzenli aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

Düzce 17.10.2020, 11:40
1054
DÜZENLİ ARALIKLARLA DEVAM EDECEK

Düzce Belediyesi şehir merkezinden geçen derelerde temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyor. Şehir merkezinden geçen Asarsuyu Deresi’nde başlayan temizlik çalışmasına Karaca Deresi ile devam edildi.

Oluşturduğu çirkin görüntü ve pis koku nedeniyle bölgede yaşayanları rahatsız eden derede temizlik çalışmaları tamamlandı.

Düzce Belediyesi ve DSİ ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla dere içerisinde büyüyen otlar tek tek temizlenirken, dere yataklarında oluşan çöpler de kaldırıldı. Dereye akan atık su borusu da ıslah edildi.

DÜZENLİ OLARAK TEKRARLANACAK

Öte yandan dere yataklarında yürütülen temizlik çalışmalarının uygun zamanlarda düzenli olarak tekrarlanacağı öğrenildi. Mevsimsel yağışların neden olduğu toprak birikintileri, dere yataklarına bilinçsiz şekilde atılan moloz ve çöplerden kaynaklanan kirliliğe karşı yapılacak temizlik çalışmaları, hafif iş makineleri ile devam edecek.

Biriken yosunlar, toprak birikintileri ve su akışını engelleyen yapılar bertaraf edilecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
25°
açık