banner851

banner614

‘EDS’LERİ DE UNUTMADI: O YOLLARDA ASKIYA ALIN

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan Düzce halkının hayatının kolaylaştırılmasını isteyen İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi odaklı açıklamasında suyun metreküp fiyatında indirime girilmesi, piyasaya olan borçların ödenmesi ve hastanelere giden yollardaki EDS uygulamasının en azından kriz bitene kadar askıya alınmasını talep etti.

banner846
Düzce 06.04.2020, 12:42
4186
‘EDS’LERİ DE UNUTMADI: O YOLLARDA ASKIYA ALIN
banner844

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yaptığı yazılı açıklamada, milli bir seferberlik anlayışı çerçevesinde, bu zorlu sürece yapıcı katkı sağlamayı ve yerel yönetim birimleri ile istişarelerde bulunup ortak hareket etmeyi bir vazife olarak adlettiklerini belirtti.

“Ülkemizin yaşadığı en büyük sosyal, ekonomik ve toplumsal mücadele”

Bu noktada mücadeleye katkı sağlama amacıyla kanaatlerini aktarmayı bir görev olarak gördüklerini ifade eden Er, şunları kaydetti:

"Ülke olarak zor bir dönem geçirdiğimiz şu günlerde, devletimizin yaptığı veya yapmaya çalıştığı hizmetlere katkı sağlamak, eksik gördüğümüz hususları dile getirerek yapılmasına vesile olmaya çalışmayı muhalefet partisi olma gerçeğimiz ile yaptık ve yapmaya devam etmeyi de memleketimize bir nevi hizmet olarak görmekteyiz. Bu çerçevede, koronavirusün sebep olduğu Covid-19 hastalığı ile yapılan mücadeleyi milli bir seferberlik idraki çerçevesinde değerlendirdiğimiz, 2. Dünya Savaşı'ndan bugüne, ülkemizin yaşadığı en büyük sosyal, ekonomik ve toplumsal mücadele olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz.”

5 maddelik talepler

Bu süreçte yapılması parti olarak gerekenleri sıralan Er, şu önerilerde bulundu:

1) Özellikle halkın seçmen olarak teveccüh gösterip seçtiği yerel yöneticilerin, halkın morale ve bilinçlenmeye en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde halkın içerisinde daha fazla olup tabir yerinde ise sahada yer alıp, topluma liderlik etmesinin, merkezi yönetimin yaptığı eylem ve işlemlere ek olarak yerel dinamikleri harekete geçirerek toplumsal dayanışmayı maddi ve manevi olarak arttırmasın da büyük fayda görüyoruz.

2) Hane halkının ekonomik sıkıntılarına bir nebze de olsun derman olabilmek adına belediyemizin, ülkenin ve hatta kendi şehrimizin diğer bazı belediyelerinin de yaptığı gibi, insiyatif alarak başta “Su” fiyatı olmak üzere diğer ilgili kalemlerde de fiyat ve faturalandırma noktasında daha fazla insiyatif alıp, indirime gitmesini halk adına ortaya koyuyoruz.

3) Son derece olumlu bir adım olarak yakın zamanda yürürlüğe konan ücretsiz maske dağıtımına, yerel yönetimlerimizin de kendi insiyatifleri ile katkıda bulunmasını, özellikle kırsal bölgelerde internet kullanımına çok aşina olmayan bölgelerdeki insanlara destek olma açısından elzem görüyoruz. Yine kırsal bölgelerde müştereken kullanılan alanların dezenfekte edilmesi noktasında hızlıca hareket edilmesini ve yapılan işlemlerin, yine toplumun moral motivasyonu açısından, iletişim kanalları vasıtası ile vatandaşlarımız ile paylaşılmasını önemli buluyoruz. Kendi bölgemizde yerel yönetim olarak kendi maskerlerimizi halkımıza ücretsiz dağıtabileceğimize inanıyoruz.

4) Son belediye meclis toplantısında alınan borçlanma kararına binaen; oluşturulması planlanan ekonomik kaynakla belediyenin Düzce esnafına olan borçlarını olabildiğince hızlı bir şekilde ödemesinin kent ekonomisinin ayakta kalması açısından çok mühim olduğunu hatırlatmak isteriz.

5) Hastalıkların insanları psikolojik manada da etkilediği şu süreçte, yetkili firma ile görüşülüp, Hastanelere giden yollardaki EDS uygulamasının en azından kriz bitene kadar, geçici süre ile, askıya alınmasını önemli buluyoruz.

“İşbirliği kanallarını açık tutmaya devam edeceğiz”

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu dönem içerisinde biz de yerel siyasetçiler olarak partimiz bünyesinde süreç içerisinde yaşanan problemlere katkı sağlamak adına, sorumluluk almaya, kanaatlerimizi aktarmaya ve yerel yöneticiler ile işbirliği kanallarını açık tutmaya devam edeceğiz. Memleket hepimizin memleketidir, devlet ve millet birlikteliği ile bu zorlu süreci de aşacağımıza inancımız tamdır.”

Yorumlar (14)
toprak 1 yıl önce
Düzce belediyesinde tık yok maşAllah.bari şu kartlı sayaçlara bir çözüm bulunda su yüklemek için belediyeye gitmek zorunda kalmayalım.kalabalıktan gidemiyoruz zaten
Düzceli 1 yıl önce
Sn.Başkanım içinde bulunduğumuz şu kötü günlerde devletimiz koronavirüs ile mücadelede hastanelerimize sağlık görevlisi arayışı içindeyken yanınızdaki doktoru neden asli görevine göndermiyorsunuz.İşçi memur ile uğraşmaktan daha önemli doktorluk.
Muhammet sayar 1 yıl önce
Kim takar sizi. Kişisel reklam kokan hareketler 3.
Mustafa özcan 1 yıl önce
Başkanım şu yolları ne zaman dezenfektan ile yıkayacak sınız
Sibel canan gündüz 1 yıl önce
Sizi sizin trol ekibinizden başka takip eden var mı, fikri var ama lendi partisini yönetemiyor.
çözümsüzler 1 yıl önce
sizin çözümleriniz ancak bu kadar işte. iyi parti acaba siz virüsle mücadele için önerileriniz nedir? eds insanların güvenliği içindir. su zaten tüm bölgelerden daha uygun. bunlarla halkın yanındaymış gibi ucuz siyaseti bırakın olur mu?
hamza 1 yıl önce
Belli sen cok hizmet almissin tuzun kuru hepiniz aynisiniz siyaset isinize yararsa siyaset takim tutar gibi parti tutmak
Fatih 1 yıl önce
Yaparlar mı sizce?
Düzceli 1 yıl önce
Bolu belediyesine bakın düzce belediyesi yatkilileri icraat yapıyor laf üretmiyor utanın işi bilen belediyecilik yapıyorlar.İşçi memur düşmanlığı yapıp aba altından sopa göstermiyor sizin gibi yapacağını harbiden yapıyor Sn Tanju bey.Doktoru gönderin
vatandaş 1 yıl önce
bundan bir cacık olmaz.... bir trol kantar vardı parlata parlata bir hal olmuştu borç ödeyecek yatırım yapacak diye. becerikli olsaydı yerli otomobil yollarda olurdu..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
az bulutlu