banner851

banner955

EĞİTİMLER YILBAŞINDA BAŞLAYACAK

Düzce’nin kültürel çeşitliliğinin 300 farklı lezzetle tabaklara yansıdığı ve eylül ayında açılan Mutfak Sanatları Merkezi, gastronomi eğitiminde de iddialı geliyor. Merkezde hem teorik hem pratik eğitimlerin yapılacağı mutfak ve sınıflarda da hazırlıklar bitme aşamasına geldi. Kurslar ise yemek yapmayı seven herkes için yılbaşında başlayacak.

Düzce 13.12.2021, 15:00
1412
EĞİTİMLER YILBAŞINDA BAŞLAYACAK
banner1032

Düzce’nin kültürel çeşitliliğinin 300 farklı lezzetle tabaklara yansıdığı Mutfak Sanatları Merkezi, geçtiğimiz eylül ayında kapılarını misafirlerine açtı.

Sadece bir restoran değil, zengin yemek kültürünün gelecek nesillere aktarılması için gastronomi eğitiminde de marka olması planlanan merkezde eğitimlerin yapılacağı mutfak ve sınıflarda da hazırlıklar bitme aşamasına geldi.

Özlü: Sona gelmek üzereyiz

MSM’deki hazırlıklardaki son durumu yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’mize yeni bir soluk katan Mutfak Sanatları Merkezi’nin kapsamı genişliyor. Tamamlandığında öğrencilere hizmet vermeye başlayacak Eğitim Mutfağımızın yapımında sona gelmek üzereyiz.” açıklaması yaptı.

Eğitimler yılbaşında başlayacak

Son dokunuşların yapıldığı birimde eğitimlere yeni yılla birlikte başlanması hedefleniyor. Yemek yapmayı seven herkesin katılabileceği eğitimlerde teorik ve pratik eğitim yöntemleriyle kursiyerler öğrendiklerini hayata geçirme şansı da bulacak.

Yaklaşık bir haftalık teorik eğitimlerin ardından katılımcıların ocağın başına geçerek hünerlerini sergileyecek. 10’arlı sınıflarda verilecek eğitim sonunda katılımcılara bir de sertifika verilecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Cevap 10 ay önce
Diyecek söz bulamadım
Misafir 10 ay önce
Aaa Özlü ne büyük bir iş başarmış işte hizmet işte hezimet
Madur 10 ay önce
Milletin hali perişa bunlarda nelerlen uğraşıyo yazık
T.C 10 ay önce
Ak partili zengin eslere gun dogdu
Yazık 10 ay önce
Geçen akşam yedik yaramaz yemekler ucuz olması gereken fiyatlar uçuk bide güzel olsa neyse
16
parçalı bulutlu