banner851

banner955

EKİLİ ALANLAR ZARAR GÖRDÜ

Düzce’de gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle merkeze bağlı köylerde su baskınları meydana geldi. Taşan sulama kanalları evlerin bahçelerine ve ekili alanları bastı.

Düzce 03.06.2020, 13:00
3078
EKİLİ ALANLAR ZARAR GÖRDÜ
banner1032

Düzce’de gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Merkeze bağlı Gündolaması Köyü sulama kanallarından taşan suların azizliğine uğradı.

Evlerin bahçeleri ve ekili tarlalar sular altında kaldı. Kanalları aşan sular yollara taşınca köylüler, yollarda karşıdan karşıya geçemedi. Engelli vatandaşlar ise zorlukla tekerlekli sandalyeleri ile sulardan geçebildi.

 

Gündolaması köyünde oturan ve evinin bahçesi sular altında kalan Sefa Konca, “Bahçelerimizi kanallardan taşan sular bastı. Bu durum 3-5 yılda bir oluyor. Ekili alanları sular bastı. Ektiğimiz alanları yeniden ekeceğiz. Aşırı yağışlar ile birlikte tarla hendekleri eskisi gibi temizlenmiyor. Temizlenmeye kanal ve hendekler, dağlardan gelen suları kaldırmıyor. Önceden atalarımız tarlalara hendek kazar, o hendekleri açık tutarlardı. Artık o hendek ve kanalları açık tutan yok. Bunun sonucunda da sular taşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (8)
Tarık 2 yıl önce
Geçmiş olsun,Sefa hocama saygılar.
Sivaslı 2 yıl önce
Keşke insanlar geçen 3-5 afetten ders çıkarıp sigortanın önemini anlasa. Afetten sonra kimse "Devlet bize bakmıyor" naraları atmasın. Devletde tabiki önlemini alıp temizlik ve bakımını yapmalı.
Burak 2 yıl önce
Merak etmeyin şehir içindede köylerden bi farkı yok aynı manzaraları merkezdede görüyoruz dere boyundaki yolda dereden fazla su var dsi değil sadece belediyedede iş yok
Köylü 2 yıl önce
Son 5-6 senedir kanalın içi temizlenmiyor . Böyle devam ederse her sağanak yağışta bu görüntüleri göreceğiz .
Selçuk Veli 2 yıl önce
Yıllardır temizlik yapılmayan DSİ sulama kanalları artık yükünü taşıyamaz durumda. Daha büyük felaketler yaşanmaması için yetkililerin acil önlem almaları şart.
Düzceli81 2 yıl önce
Köy muhtarının girişimiyle belediyenin iş makinalarıyla tıkalı kanallar açıldı bi nebze sular Duruldu muhtar beyden Allah razı olsun
Kafkasyalı 2 yıl önce
Kanalların içi pislik içinde otlar yosunlar büyümüş .çöp yuvası olmuş durumda niye tıkandığı ortada .kanaletleri kırıp tarlasına daha fazla su gitmesini isteyenmi dersin .lağımını kanala akıtanmı dersin devlet su işlerinin çalışma su lazım Yok iski bakıyor derseniz çözüm zor
Vatandas 2 yıl önce
Bu kanal devlet su islerine ait nedense hic temizlik bakim yapilmiyor
20
açık