banner851

banner614

EKİPLER İŞLETMELERİ TEK TEK DENETLEDİ

banner619

Koronavirüs nedeniyle artan fahiş fiyatları kontrol etmek için Düzce Valiliği talimatları doğrultusunda il ve ilçelerde denetimler sürüyor. Düzce Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Haksız Ticari Uygulamaların önüne geçmek maksadıyla eczaneler, medikaller, marketler ve tüm gıda sektörleri dahil olmak üzere işletmeler tek tek denetleniyor.

banner846
Düzce 06.04.2020, 16:14
3403
EKİPLER İŞLETMELERİ TEK TEK DENETLEDİ
banner844

Koronavirüs salgını  nedeniyle Düzce Valiliği talimatları doğrultusunda eczaneler, medikaller, marketler ve tüm gıda sektörleri dahil olmak üzere Düzce Ticaret İl Müdürlüğü, Haksız Ticari Uygulamaların önüne geçmek maksadıyla İl ve İlçeler de denetimlerine devam ediyor.

Yapılan denetimlerde marketlerde, satışa sunulan sebze-meyve ve diğer gıda maddelerinin fiyat etiketleri ile alış-satış fiyatlarının kontrolleri yapılıyor.

Ayrıca denetimlerde, esnafın hijyen  kurallarına uyduğu, koruyucu önlemleri almış olduğu görülürken  vatandaşlara ise "Sosyal Mesafe" kuralına uymaları konusunda bilgiler  veriliyor.Haksız Fiyat Artışı tespit edilen yerlerde vatandaşların, Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden ve ALO 175 hattından başvuru yapabilecek.

Son olarak yapılan denetimlerde yetkililer, marketlerde her 10 metrekareye 1 müşteri olacak şekilde planlama yapılması, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşların ve çalışanların maske ile girmeleri, müşterilere tek kullanımlık poşet eldiven verilmesi hususlarında işyeri sahipleri tarafından gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi konusunda  uyarılarda bulundu.

Yorumlar (9)
Vatandaş 1 yıl önce
Şekerbank karşısında market var, oraya da uğrayın bir zahmet
esnaf 1 yıl önce
nasıl denetleniyor acaba 100lü paket maske kutusu 15tl satılırken şimdi tanei 5 tl satılıyor güzel denetleme
noname 1 yıl önce
Domates, biber 15 TL patates 5 TL bu insanlar ne yiyecek gerçekten şimdi insanların birikmişi var ama elde avuçtaki yarın öbür gün biter kiradaki adam ne yapsın evine ne götürsün. Eve deterjan sabun almaktan yeme içme alamaz hale geldi millet Allh sonumuzu hayır etsin
Vatandas 1 yıl önce
Limon kolanyasi 20 tl maske tanesi 4 tl firsatlcilara ceza yazilmali
Marketler 1 yıl önce
Yeni genelgede marketler maakebihtuyacinu karşılayacak deniyor ya vermesse
Koray 1 yıl önce
Pazar ve hâller kontrol gerekir patates 2 kilo 10 tl ydi pazarda böyle bir fırsatçılık olurmu
TÜKETİCİ 1 yıl önce
1 KGR SIVI YAĞI 11 TL OLMUŞ UN FİYATLARI ARTMIŞ 5-6 TL ALDIĞIMIZ MİDE ASİDİ HAPI 18 TL OLMUŞ BUNLARI DENETLEYİNİZ
Vatandas 1 yıl önce
Bide koylere gelseniz Allah rizasi icin cinarli aydinpinar koyu marketlerinide gezerseniz seviniriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın