banner851

banner955

EKİPLER SOKAKLARDA MASKE UYGULAMASI YAPTI

Korona virüs salgını sonrasında alınan normalleşme sürecinde insanların rehavete kapılması ve özellikle maske kullanımı konusunda duyarsız vatandaşlar üzerinde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uygulama yaptı. Uygulamalar esnasında ise polisi gören vatandaşlar, ceplerinden maskelerini çıkartıp takarken, çenede maske takanlar ise maskelerini düzeltti.

Düzce 16.06.2020, 14:30 17.06.2020, 12:51
3659
EKİPLER SOKAKLARDA MASKE UYGULAMASI YAPTI
banner1032

  Korona virüs salgını için alınan önlemlerin yavaş yavaş kaldırılıp normalleşme sürecine girilirken, insanlarda havalarında ısınmasıyla birlikte rehavette başladı.

Düzce Valiliği’de korona virüs salgının da 2. dalganın yaşanmaması için önlemlerini genişletti. Bu kapsamda Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentin en yoğun yaya trafiğinin bulunduğu cadde ve sokaklarda maske uygulaması yaptı.

Çenede maskesini takanlar ile maskesiz olarak dolaşanlara karşı yapılan uygulamada polisi gören vatandaşlar maskelerini düzeltti, maskesini cebinde taşıyanlar ise ceplerinden çıkartıp, maskesini taktı.

 

Maskesini hatalı takanları uyaran polis ekipleri, maskesi olmayan vatandaşlara ise maske vererek maskelerini doğru şekilde takmaları konusunda uyarılarda bulundular.

 

Sağlık Bakanlığı'da sosyal medya hesabından yaptığı uyarıda 42 ilde maske takmanın zorunlu olduğu bildirildi. 

  Bu illerde yasak:

  Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresin, Iğdır,Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa. 

                                         

Yorumlar (6)
Duzce 2 yıl önce
Polislerimizi gorunce takiyolar polis gidince cikariyolar oh ne guzel normallesme yazikya disari cikmasaniz olmuyomu illz gxzecekler duduncediz insanlar
H.G. 2 yıl önce
Pekala kolluk kuvvetleri yasağa ne kadar uyuyor? Maskesiz gezen polisleri arkadaşları hiç uyarıda bulunuyor mu? İstanbul caddesinde bir aşağı bir yukarı giderken örnek olmaları gerekir.
sçavuş 2 yıl önce
Salgın ne zaman biter; Maskeyi Polis için değil gerektiği için Ne zaman takarsak
Polis ne zaman basın için değil görevi için denetleme yaparsa
Maske dağıtım reklamlarından ne zaman vazgeçilirse
Salgından ne zaman nemalanmaktan vazgeçilirse
Belki o zaman. Yoksa daha çok “sabrınız için teşekkür” anonsu dinleriz
ORG SAN 1 2 yıl önce
BİZİM İŞYERINDE KIMSE TAKMIYOR BİDE İŞYERLERİNİ DENETLESENİZ NASIL OLURDU ACABA?
Sema 2 yıl önce
Ceza kesilmeli,kimsenin taktığı falan yok,ne maske umurlarında ne temizlik.
Kasabalı 2 yıl önce
Neden hala uyarı yapılıyor. Cezalar neden kesilmiyor. Maske takanların günahı ne?
22
parçalı bulutlu