banner851

banner955

EKİPLER YAYLADAKİ YAŞLI ÇİFTE BUGÜN ULAŞTI…

Düzce’de yaşanan sel felaketi nedeniyle ulaşımın imkansız olduğu Uğur Köyü Torkul Yaylasında mahsur kalan yaşlı çifte bugün gündüz saatlerinde ulaşıldı. Düzce Valisi Cevdet Atay koordinesinde bölgeye giden AFAD ve Kızılay ekipleri, yaşlı çifte erzak yardımı yaptı.

Düzce 01.07.2022, 23:47 02.07.2022, 00:05
3939
EKİPLER YAYLADAKİ YAŞLI ÇİFTE BUGÜN  ULAŞTI…
banner986

Düzce’de yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Beyköy Beldesine bağlı Uğur Köyü oldu. Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle taşan Uğur Deresi köprülerin yıkılmasına, köye ulaşımı sağlayan yolların çökmesine neden oldu. Yaşanan felaket nedeniyle, Uğur Köyü’ne ulaşım adeta imkansız hale geldi.

Uğur Köyü’nde bulunan Torkul Yaylası da sel felaketinden nasibini aldı. Yaylaya giden yolların sel sularına kapılması ile birlikte yaylaya ulaşım sağlanamadı. Toplamda 20 hanenin bulunduğu, yalnız bu yaz mevsiminde sadece bir ailenin yaşadığı Torkul Yaylasında mahsur kalan ve kendilerinden haber alınamayn Fettah ve Yüksel Akdemir çiftine bugün ulaşıldı.

Sel felaketi nedeniyle, uzun süre yayladaki ailesinden haber alamayan oğulları Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi ile irtibata geçti. Bunun üzerine harekete geçen Düzce AFAD İl Müdürlüğü ve Kızılay Ekipleri, zor şartlar altında, orman yollarını kullanarak Torkul Yaylasına ulaştı.

Hayvancılık ile geçimlerini sağlayan ve yaz aylarını yaylada geçiren yaşlı çifte ekipler içinde gıda, ekmek ve un bulunan yardım kolilerini aileye teslim ettiler.

banner844
Yorumlar (1)
Emeklinin biri 2 ay önce
Kurtulanlara çok sevindim, kurtaranlara sonsuz teşekkürler de...Yedek pompa ne zaman çalışacak koktuk vallahi koktuk...
21
kapalı