banner851

banner614

EKİPLERİ FARK EDİNCE KAÇTILAR

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, hava kirliliği ile mücadele kapsamında, hem havadan hem karadan denetimlerini sürdürüyor. Mergiç Mahallesinde Drone destekli yapılan denetimlerde lastik yakan şahısların ekipleri fark edip kaçmaya çalıştığı anlar saniye saniye kayıt altına alındı. Bir tarlaya girerek izini kaybettirmeye çalışan şahıslar ilginç görüntüler oluşturdu.

banner846
Düzce 15.04.2021, 15:15 16.04.2021, 16:38
2392
banner844

Düzce'de özellikle kış aylarında hava kalitesinin düşmesine neden olan kaynaklar geçtiğimiz aylarda madde madde tespit edildi.

Yapılan teknik incelemelerin ardından hava kirliliği ile topyekun mücadele başlatan Düzce Belediyesi denetimlerini de sıklaştırdı.

Düzce'nin çeşitli noktalarında Drone ile kuş bakışı tarama yapan Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin Drone görüntülerine bu kez Mergiç Mahallesinde lastik yakan şahıslar takıldı.

DRONU FARK EDİNCE KAÇMAYA BAŞLADILAR

Mergiç Mahallesinde duman izlerini takip ederek lastik yakılan noktayı belirleyen ekipler, yakılan lastiğin yakınındaki şahısları tespit etti.  Lastikleri ateşe verdiği tahmin edilen şahıslar Dronu fark edince ne yapacaklarını şaşırdı. Yaklaşık 200 metre yaya olarak kaçan şahıslar Drone ile saniye saniye kayıt altına alındı. Drone’u fark edip kaçan şahıslar yakında bulunan yerleşim merkezinde gizlenerek izlerini kaybettirdi. İtfaiye ekipleri ise küçük çaplı çıkan yangını söndürdü.

Hava kirliliğine büyük etkisi olan lastik ve atık yağ yakımı konusunda denetimlerini sıklaştıran belediye ekipleri, 2872 sayılı Çevre Kanunu gereği 2021 yılında atık yağ ve lastik yakanlara 100 bin liradan 1 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacağını belirterek, hava kalitesinin düşmemesi için vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yorumlar (8)
Düzceli 3 ay önce
Sayın Öncü Haber, RTS Bölümü sözel bir bölümdür. Yani iyi bir Türkçe ve dil bilgisi gerektirir. Sizde nasıl niteliksiz çalışanlar var ya? Youtube videonuzun kapağına " KATLİYAM " yazmışlar. Katliam o, kat-li-am. Bu gördüğüm kaçıncı dil yanlışınız. Kendinize gelin artık!
AYNEN 3 ay önce
Sormayın, kanayan yaramız.
Ercan Solmaz 4 ay önce
Divapan Fabrikasından çıkan dumanı görmeyenler birkaç çiftçinin mahsulü koruma amaçlı yaktığı lastiklere takılıyorlar yanlış anlamayın ikisinede karşıyım ama defalarca su DİVAPAN ı şikayet ettik ama İl sağlık müdürüyle kankalarmış
duyarlı 4 ay önce
Aydınpınar yolunda Bataklı çiftlik sapağında açılan hurdacı günlük lastik yakıyor ve kimse de müdahale etmiyor.
CAN 4 ay önce
BUNU YAPANLAR SUC OLDUGUNU BILIYO BILE BILE YAPIYO NEDEN KACIYOLAR HE YAKALAYACAN CEZAYI KESECEN MEDENIYET SIFIR CEVREYE SAYGI YOOK
birisi 4 ay önce
bu da bos isler memuruu ulan bag bahce yakicaklr nolcak hemnle bus adami katil ederler resmen yakr sehir merkezinde degil bende yakcam nolcak simdik tobe tobe ramazn ramzan sovdurtceklr ya
HLK. 4 ay önce
kesin 10 binlira ceza..akılları başlarına gelsin.
.... 4 ay önce
Gülesim geldi...