banner851

banner614

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER…

banner619

İYİ Parti tarafından, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve ev kadınlarının istihdama katılımının artırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kadın kooperatifleri kurulması çalışmaları Düzce’de meyvesini vermeye başladı. Düzce’de Aslıhan Tüysüz liderliğinde kurulan Güneşin Kadınları Kooperatifi, kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamak için ürettikleri ürünleri alıcılar ile buluşturuyor.

banner846
Düzce 18.12.2020, 10:20 18.12.2020, 13:55
919
banner844

Düzce’de İYİ Partili Aslıhan Tüysüz önderliğinde kurulan Güneşin Kadınları Kooperatifi, amacına ulaşıyor. Ev hanımlarının aile bütçesine katkı sağlamak için ürettikleri el emeği, göz nuru ürünlerin satıldığı Güneşin Kadınları Kooperatifi’ne başvuranların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Güneşin Kadınları Kooperatifi Üyesi Yeliz Sağlam, kooperatif sayesinde evinde ürettiği takı ürünlerini değerlendirme imkânı bulduğunu söyledi.

“Burasını ev hanımlarına öneriyorum”

Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna açıklamalarda bulunan Yeliz Sağlam, “Ben ev ekonomisine katkı amaçlı daha önce evimde takı işleri yaptım. Takı kursuna gittim. Kursa giderken daha önce Aslıhan Hanım ve Nuran hanımla tanışıyorduk. Benim ile iletişime geçtiler ve ürünlerimi burada çok sağlıklı bir şekilde geniş potansiyelde tanıtabileceğimi söylediler. Bende bu konuya çok sıcak yaklaştım. Benim için çünkü çok iyi bir fırsattı.

Çünkü kendi imkânlarımla yaptığım takıları önceden satamıyordum ve kendimi tanıtamıyordum. Burada geniş bir potansiyele sahip oldum. Ürünlerim çok yaygın bir şekilde burada satılabiliyor. Burasını ev hanımlarına da öneriyorum. Kendi imkânlarıyla daha kısıtlı alanda oluyorlar. Buraya gelip bize danışabilirler. Ben burasının oldukça faydasını gördüm. Daha dar bir alanda iken, şimdi daha geniş imkânlara sahibim.” diye konuştu.

“Yeni yıl paketlerine yoğun talep geliyor”

Kadınların hazırladıkları yeni yıl paketlerine yoğun talep olduğunu kaydeden Sağlam, şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda ne yazık ki çok zor bir süreçten geçiyoruz. Yine biz umudumuzu öldürmüyoruz. İnşallah yeni bir yıla gireceğiz. Yeni yılda temennilerimiz çok büyük. Mevcut işyerimizde yeni yıl paketleri oluşturuyoruz. Talepler doğrultusunda kişiler geliyorlar. İstek üzerine hediye paketleri oluşturuyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyorum hediye paketlerimiz çok güzel. Burada kadınların evde yapabileceği her türlü ürünleri satıyoruz.

Salçasından tutun, reçelden, turşudan, eriştesinden, kuskusuna kadar evlerinde yaptıkları her türlü ürünleri burada tedarik edebiliyoruz. Bütün ürünlerimiz el ürünleridir. Yani burada fabrikasyon hiçbir ürün göremezsiniz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu