banner851

banner955

ELEKTRİK ABONELİKLERİ İPTAL EDİLİYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle zor bir dönemden geçen ve zorunlu olarak iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflara bir darbede SEPAŞ vurdu. SEPAŞ, pandemi döneminde elektrik borçlarını ödemedikleri gerekçesi ile esnafların aboneliğini iptal etmeye başladı. Esnaflar, bilgilerinin dışında elektrik aboneliklerinin iptal edildiğini söyleyerek, duruma tepki gösterdiler.

Düzce 17.08.2020, 17:12 17.08.2020, 17:43
4218
banner1032

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel çapta krize neden olan Yeni Tip Covid-19 salgını, Türkiye’de en çok esnaf kesimini etkilemişti. İçişleri Bakanlığı Mart sonunda yayımladığı genelgeyle, bazı işyerleri zorunlu olarak kapatılmıştı. Bu nedenle zor bir süreçten geçen Düzce esnafına bir darbede SEPAŞ vurdu. SEPAŞ, pandemi döneminde ödenmeyen borçlar nedeniyle, işyerlerinin elektrik aboneliklerini hiçbir tebligat göndermeden iptal etmeye başladı.

 
"Pandemi döneminde gelen faturaları ödeyemediğimiz için aboneliğimiz iptal edildi"
Konu ile ilgili SEPAŞ tarafından mağdur edildiğini belirten Yakup Bahar isimli esnaf, yaşadığı mağduriyeti Öncü Haber mikrofonuna anlattı. Kendisine SEPAŞ tarafından hiçbir bilgi verilmeden elektrik aboneliğinin iptal edildiğini kaydeden Bahar, “Kızılay İş Hanı'nda iş yerim var. Esnaflık yapıyorum. Elektrik aboneliğim, pandemi döneminde üç dört aylık elektrik borcumdan dolayı iptal edilmiş. Geçen elektriği kesmeye gelmişler, bende neden kesildiğini sordum. Borcumdan dolayı elektrik aboneliğim tamamen iptal edilmiş. Ben de tekrar SEPAŞ’ın abone merkezinin önüne gelerek, yeniden abonelik almaya çalışıyorum. Sabahtan beri buradayım ve çok yoğunluk var. Dışarıda 100 kişi var, ama içeride bir kişi çalışıyor. Biz de bekliyoruz abonelik alabilmek için.  Bu konuda mağdur edilen tek kişi de ben değilim. Benim gibi elektrik borcundan dolayı elektrik aboneliği iptal edilen çok sayıda esnaf ve vatandaş var” diye konuştu. 


“Aboneliğimiz iptal edilirken bize hiçbir şey sorulmadı”
“Elektrik aboneliğimiz iptal edilirken, bize hiçbir şey sorulmadı” diyen Bahar, “Sadece elektriği kesmeye gelen görevlilerden 3-4 aylık elektrik borcundan dolayı aboneliğimizin iptal edildiğini öğrendik. Şimdi tekrar abone olabilmek için sabahtan beri işi gücü bıraktık burada bekliyoruz. Bizim bilgimiz dışında elektriğimizi kestiler” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
haa 2 yıl önce
akçakoaca doldu tastı küçük esnaf belkı olabılır aqma gıyım gıda şarkuterı batan nerde bı gosterın
mehmet özcan 2 yıl önce
bırakın esnaf borcu nedeniyle kapatmayı normal abonelikleri bile kapatıyorlar vatandaş açıkçası sepaşın kucağında dert dinleyen yok maalesef özelleşme bundan ibaret yazık
Yeni Mahalleli 2 yıl önce
47 TL elektrik parası ödenmedi diye abonemiz iptal edildi bu kadar basit olmamalı verilen hakkı iptal etmek. Yazıktır günahtır bu insanlara hele bu süreçte yapılması hiç adil bir hareket değil hakkımızı ( aboneliğimizi ) geri istiyoruz yetkilileri göreve davet ediyoruz. Saygılarımla
İstisna hariç 2 yıl önce
Yıllardır esnaflık yapıyorsun, 6 ayda elektirik odeyemecek duruma geldin? Bumu yani inanalım mi.. Evine kendine harcarken israf dizboyu.. Adam evde yemek yemiyor ailecek en lüks yerler de her zaman ziyafet. Altta son model araba, kornoada fatura odemeyin mecbur değil deyip otomatik ödemeleri iptal ettiler, fatura paralarini da bir öğünlük yemekte harcıyorlar. Sonrada devlet şirket kesti..
Esnaf 2 yıl önce
Bayrağı indirmeyeceksiniz ezanları susturamayacaksınız. Allah hükümetimize zeval vermesin.
Dnd 2 yıl önce
Esnaf pandemiyi bahane ediyor ,benimde borcum var gittim pandemi süresince olan kısmı istediğim şekilde taksitlendirdiler yalan haber ...
ESNAF 2 yıl önce
sevgili sedaş kesme açmadan milyoncuklar kazanıyo e üstüne bide elektriğide zamcıklar koya koya yettiremiyo demekki.
29
açık